Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları Nelerdir?

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları Nelerdir? Bergüzar Korel, özellikle güzelliği, bakımlı olması ve sağlıklı kilosuyla dikkatleri çeken ünlü bir sanatçı. Uzun yıllardır kameralar karşısında, dizilerde ve filmlerde oynayan sanatçı...

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları Nelerdir?

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları

Bergüzar Korel, özellikle güzelliği, bakımlı olması ve sağlıklı kilosuyla dikkatleri çeken ünlü bir sanatçı. Uzun yıllardır kameralar karşısında, dizilerde ve filmlerde oynayan sanatçı; düzgün fiziğiyle ve formuyla kadınlar tarafından özenilen bir kişi. Tabi ki; bu formunu korumasının bir sırrı var. Özellikle yaşam şeklinde olan düzen ve sağlıklı beslenmenin öneminin etkisi bu konuda onu daha bakımlı ve fiziksel olarak daha çekici yapmakta etken oluyor.

Bergüzar Korel’in zayıflama sırrı;

  • Gece yatmadan önce bir bardak suya; ceviz, bir tane çubuk tarçın ve kuru kayısı koyarak; sabahları kalkar kalmaz yüzünü yıkamadan bu suyu içerek içindeki kayısı ve cevizleri yediğini söylüyor.
  • Kendine özel aktardan farklı çeşitlerde otlar aldığını ve günlük olarak tükettiğini ve ayrıca günde 2 litre su içtiğini söylüyor. Su tüketimi sağlıklı olmak için en önemli ihtiyaçtır diyor.
  • Kuru bakliyatı çok fazla tükettiğini bu şekilde protein ihtiyacını da sağladığını belirtiyor.
  • Tatlıyı çok sevdiğini söyleyen sanatçı; tatlıyı kesmediğini ve sürekli yediğini dile getiriyor.
  • Proteinle beraber karbonhidrat alımının da önemli olduğunu vurgulayan Bergüzar Korel; pirinci haşlayarak yediğini belirtiyor. Yağ kullanmıyor ve sadece cildine bu sayede etkili olduğunu söylüyor.
  • Yeşillik olarak özellikle rokayı çok fazla tükettiğinden bahsediyor. Yeşil yapraklı sebzelerin cilt sağlığı için önemini vurguluyor.
  • Suyu alkali olarak tükettiğini ve bunun için su arıtma cihazı kullanarak pH değerinin alkali olmasını ölçülterek bu şekilde dikkatli bir şekilde tükettiğini söylemektedir.
  • Sebze ve meyve tüketimini, organik olarak pazardan aldığını ve mevsiminde tükettiğini anlatıyor. Daha çok alkali besinleri almaya özen gösterdiği söylüyor.
  • Düzenli ve dikkat ederek yaşayan Bergüzar Korel bu sayede formunu koruyarak sağlıklı bir hayat yaşamayı amaç edindiğini belirtiyor.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği