Alkali Su Nedir, Nasıl Elde Edilir? Evde Alkali Su Yapın!

Alkali Su Nedir, Nasıl Elde Edilir? Evde Alkali Su Yapın! Alkali Su Nedir, Alkali Su Zayıflatır Mı, Alkali Su Nasıl Yapılır, Alkali Su Çeşitleri Nelerdir, Alkali Su Maranki, Alkali Su İyonizeri, Alkali Su Sağlığa Zararlı Mıdır? Alkali Su Çeşitleri Nelerdir Ne Nasıl Yapılır.

Alkali Su Nedir, Nasıl Elde Edilir? Evde Alkali Su Yapın!

AlkaliSu Nedir, Nasıl Elde Edilir? Evde Alkali Su Yapın!


Alkali Su Nedir, Alkali Su Zayıflatır Mı, Alkali Su Nasıl Yapılır, Alkali Su Çeşitleri Nelerdir, Alkali Su Maranki, Alkali Su İyonizeri, Alkali Su Sağlığa Zararlı Mıdır? Alkali Su Çeşitleri Nelerdir Ne Nasıl Yapılır.
 
 

Alkali Su Nedir?

 

Alkali su vücudumuzda çeşitli süreçleri yürütmek için son derece önemli olan PH dengesini korur. PH ölçeği, 7 nötr nokta olan 1-14 arasında ölçülür, 7'nin üzerindeki herhangi bir şey alkali veya daha yaygın olarak doğada temel olarak bilinir ve 7'nin altındaki herhangi bir şey doğada asidiktir.  Bu bilimsel terimlerin, bunların karmaşık bir fenomen olduğuna inandırmanıza izin vermeyin. İnsan bedenini anlamak ve aynı zamanda önemli olmak için çok kolaydırlar.  PH, aynı zamanda, vücudunuzdaki hidrojen iyonlarının miktarını ölçmek anlamına gelen hidrojen gücü olarak da bilinir. İdeal olarak, sağlıklı bir insan vücudu hem bazların hem de asitlerin varlığına ihtiyaç duyar ancak normalde koruduğu oran 51.49, Alkali (bazik) doğayı asitlerden biraz daha yüksek tutmak. Normal bir cismin PH seviyesinin 7,3 - 7,45 arasında olduğu düşünülmektedir.
 
Asit, özellikle midede yiyeceklerin parçalanması ve sindirilmesi gereken bir zorunluluktur. Bununla birlikte, bazı gıdalar da doğada asidiktir ve bu tür gıdaların tüketilmesi, midede asitliği artırabilir ve çeşitli problemlere yol açabilir. Alkali su, normal içme suyuna göre daha yüksek PH seviyesine sahip bir sudur ve vücutta temel bir doğaya neden olur. Bu su kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyumdan yapılmıştır. Alkalin suyunun mide içindeki PH dengesini korumaya yardımcı olduğu söylenir.
 

Alkali Su ile Nasıl Zayıflanır?

 
Uzmanlar bu konudaki açıklamasını şöyle yapmaktadır. Alkali su vücudun asit ve bazik dengesini alkali düzeye yükselterek metabolizmaya hareket kazanılabileceğini bunun da Karbonatlı su ile yapılacağını söylemektedir. Eğer beslenme şekliniz et ve karbonhidrat ağırlıklı ise vücudunuzda fazla asit meydana gelecektir. Bazı insanlar ne yaparsa yapsın asla kilo veremezler ve bunun altında bazı sebepler yatabilir. Karbonatlı sudan günde 2,5 yâda 3 litre kadar içebilirsiniz. Her yemekten yarım saat ya da 40 dakika önce içmek size fayda sağlayacaktır. Öğünlerinizi atlamadan öğünlerden bir saat sonra tekrar içeceğiniz hazırladığınız Karbonatlı su hızlı ve tam güzel bir şekilde sindirim sağlayacaktır.  Yemek yerken Suyu çok fazla almamaya özen gösterin çünkü bu vücudunuzda ödem ve şişlik problemi yaratabilir. Bunun yerine Karbonatlı su içerseniz hazımsızlığınızın gittiğini hissedeceksiniz. 
 
Ahmet Maranki'den Alkali Su ile İlgili Detaylar
 
Alkali suyun faydalarını ilk defa Profesör Doktor Ahmet Maranki açıklamıştır. Profesör Doktor Ahmet Maranki alkali diyeti ne vücudun PH değeri ne uygun olarak beslenmenin her gün Alkali su içmenin ne kadar faydalı olduğunu özetlemiştir. Asit midedeki besinlerin metabolizmayı hızlı bir şekilde yavaşlatarak kilo vermeyi engellediğini savunan Profesör Doktor Ahmet Maranki'nin bu beslenme diyeti ile Deniz Seki'nin, Korel Çağla Kubat'ın, Hadise'nin ve Bergüzar Korel gibi ünlülerin başta olmak üzere pek çok insana ayda neredeyse 6, 7 kilo verdiğini söylemiştir.
 
Profesör Doktor Ahmet Maranki bu diyette diyet boyunca Alkali su tüketilmesi gerektiğini söylemektedir. PH oranı 7,4 ün üzerinde olan iki buçuk litre hacmindeki suya bir buçuk çorba kaşığı İngiliz sodası veya normal karbonatla karıştırılarak gün boyunca bu su içilir içilmelidir. Eğer Alkali Diyeti uygulayacaksınız sadece Alkali su içmek gerekmiyor bunun yanında alkali gıdalar da tüketmenin önemini belirtmiştir.
 
Brokoli, Ispanak, börülce, bamya, pırasa, domates, barbunya, kereviz, lahana, taze fasulye gibi taze sebzeler Alkali sebzeler arasında yer alır. Portakal, mandalina, şeftali, üzüm gibi meyveler ve fındık badem gibi kuruyemişler alkali gıdalar sınıfındadır. Bunların dışında en uygun olan et süt, peynir gibi gıdalar şeker ve şekerli gıdalar kızartmalar çay, kahve de onun gibi yiyecek içecekler asit sınıfında yer almaktadır ve diyetiniz boyunca bunlardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. 
 

Alkali Su Sağlığa Zararlı Mıdır?


Alkali su insan vücudu için gerekli bütün mineralleri sağlayan bir su çeşididir. Alkali suyu doğru bir şekilde tüketirseniz zararının değil faydasını ne kadar çok olduğunu göreceksiniz. Doğru bir şekilde üretilmiş olan alkali suyu tüketirseniz hücre ile deformasyona yol açan kanser dahil birçok hastalığa şifa olacaktır. Bu yüzden arka üstü tüketirken içiniz rahat bir şekilde bunu alabilirsiniz. 
 

Alkali Su İyonizeri Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?Alkali su aldığımız zaman bir üretim yerinin Japonya ve Kore üretimi olmasına kesinlikle önem vermeliyiz. Çünkü bu ülkeler Alkali su iyonizeri üretimini belirli bir kurala bağlayıp medikal cihaz olarak üretilmesine olanak sağlamaktadır. Bu cihazlar üretilirken içinde kullanılan teknoloji donanım çok özel olmalıdır. 
 

Alkali Su Nasıl Yapılır ve Çeşitleri Nelerdir?Öncelikle, suyunuzun PH seviyesini belirlemeniz gerekir, böylece yönteminizi gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz. En uygun alkalileşmiş suyun PH değerini 8,0 veya 9,0 olduğunu unutmayın. Ayrıca, filtre veya ters ozmos suyu gibi temiz bir su kaynağı kullanın. Yüksek miktarda klor ve hatta farmasötik ilaçlar ile kirlenmiş olabilen düz musluk suyu kullanmayın.
 

Kabartma Tozu ile Alkali Su Nasıl Yapılır?

 


Alkali su yapmak için, bir bardak suya kabartma tozu ekleyin. Sağlık izniniz varsa ve düşük sodyumlu bir diyette değilseniz, kabartma tozu suyunuzu alkalize etmenin en kolay yollarından biri olabilir. Kabartma tozu alkalidir ve PH seviyesi 9,0’dur. Bir bardak su için, yarım çorba kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Kabartma tozu tamamen çözünene kadar suyu iyice çalkalayın. Çözünce bir bardak alabilirsiniz
 

Limonlu Alkali Su Nasıl Yapılır?

 
Limon suyu doğal olarak alkali su oluşturur. Limon çok asidiktir, bu yüzden suyunuzu nasıl alkalileştirebilir? Dr Mee Lain Ling Göre, dış gövde limon suyu 7,0 altında bir PH asidik olduğunu. Ancak, suya eklendiğinde, tüketildiğinde ve tamamen metabolize edildiğinde, etkisi alkalileşir ve bu nedenle vücudun PH değerini 7,0’ın üzerine çıkarır ki bu tabii ki alkalidir. Her sabah yükseldikten sonra ve yemekten önce, bir bardak suya yarım limon sıkın ve için.
 
Gün için de çok fazla alkali su içerseniz, karnınızdaki alkaliteyi arttırırsınız. Bu, midenizin yiyecekleri düzgün sindirme yeteneğini engelleyebilir. Yani, suyunuzu alkalize etmeye karar verirseniz, güvenilir olduğundan emin olun.  
 

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği