Tivicay

Tivicay Tivicay, Tivicay nedir ne ise yarar?, Epivir nedir ne işe yarar?, Sidatria ne demek?, Truvada nasıl kullanılır?, Tivicay nasil kullanilir?, Hivent ne ilaci?

Tivicay nedir ne ise yarar?

TİVİCAY; yetişkinlerde, ergenlerde ve en az 14 kg ağırlığındaki 6 yaş ve üzerindeki çocuklarda HIV (İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü) enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır. TİVİCAY, etkin madde olarak dolutegravir içermektedir.

Epivir nedir ne işe yarar?

HIV (İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü (AIDS hastalığının etkeni)) enfeksiyonu olan erişkinlerde ve çocuklarda hastalığın tedavisi amacıyla diğer antiretroviral ilaçlarla birlikte kullanılır.


Sidatria ne demek?

SİDATRİA iki etkin madde içerir; emtrisitabin ve tenofovir disoproksil. Bu etkin maddelerin her ikisi de HIV enfeksiyonunun tedavi edilmesinde kullanılan antiretroviral ilaçlardır. Emtrisitabin bir nükleozid revers transkriptaz inhibitörü, tenofovir ise bir nükleotid revers transkriptaz inhibitörüdür.

Truvada nasıl kullanılır?

Uygulama yolu ve metodu: Mümkün olduğunca, TRUVADA yiyeceklerle beraber alınmalıdır. → Yutmada zorluk çekiyorsanız, tableti ezmek için bir kaşığın ucunu kullanabilirsiniz. Ardından, tozu yaklaşık 100 mL (yarım bardak) su, portakal suyu veya üzüm suyu ile karıştırın ve hemen içiniz.

Tivicay nasil kullanilir?

TİVİCAY'i her zaman doktorunuzun size söylediği şekilde kullanınız. Eğer emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Önerilen doz günde bir kere 50 mg'dır. Eğer belirli bazı ilaçları alıyorsanız, TİVİCAY dozu günde iki kere 50 mg'dır.

Hivent ne ilaci?

HİVENT, mavi renkli, oblong, film kaplı tabletler şeklindedir. HİVENT, 30 tablet içeren blister ambalajlarda tedarik edilmektedir. HİVENT, 18 yaş üstü yetişkinlerde İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü (HIV) enfeksiyonuna yönelik bir tedavidir.


Favicovir nedir ne işe yarar?

FAVİCOVİR, yeni veya yeniden ortaya çıkan grip (influenza) tedavisinde kullanılır (grip tedavisinde kullanılan diğer ilaçların etkili olmadığı veya yetersiz olduğu olgularla sınırlıdır). FAVİCOVİR'in etkin maddesi Favipiravir'dir. FAVİCOVİR, virüs üzerinde RNA polimerazı inhibe ederek etkisini gösterir.

Favimol nedir ne işe yarar?

FAVİMOL yalnızca yeni veya yeniden ortaya çıkan influenza tipi virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarda, diğer influenza virüs enfeksiyonlarına karşı kullanılan ilaçların yetersiz veya etkisiz kaldığı durumlarda kullanılır. FAVİMOL kullanımı ile ilgili gerekli talimat ve bilgiler size doktorunuz tarafından verilecektir.

Zenticavir Ne ilacı?

ZENTİCAVİR antiviraller olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. ZENTİCAVİR, erişkinlerde hepatit B virüsü (HBV) enfeksiyonunun tedavisinde kullanılır.

Sidatria ne işe yarar?

SİDATRİA nedir ve ne için kullanılır? SİDATRİA tabletler çentiksiz mavi, oval, bikonveks film kaplı tabletlerdir. SİDATRİA 30 tablet içeren şişelerde tedarik edilmektedir. SİDATRİA, 18 yaş üstü yetişkinlerde İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü (HIV) enfeksiyonuna yönelik bir tedavidir.

Truvent nedir?

TRUVENT, yüksek risk altındaki HIV-negatif yetişkinlerde ve ergenlerde cinsel yolla edinilmiş HIV-1 enfeksiyonu riskini azaltmak amacıyla temas öncesi profilaksi (PrEP) için daha güvenli seks uygulamaları ile birlikte endikedir.

PEP ilaç nedir?

PrEP, temas öncesi profilaksi anlamına gelir ve HIV bulaşmamış; fakat bulaşma riski taşıyan kişilerin kullanımı içindir. PEP ise, HIV maruziyeti sonrası profilaksi anlamına gelir. Bu haplar, HIV ile maruziyet yaşayan kişilerin enfekte olmaması için kullanılan ilaçlardır.

Tenofovir hangi ilaç?

ZENTOVİR, etkin madde olarak tenofovir disoproksil içerir. Bu etkin madde, hepatit B virüsünü veya HIV ya da her ikisini tedavi etmek için kullanılan antiviral veya antiretroviral bir ilaçtır.

Triumeq nedir ne işe yarar?

TRIUMEQ, erişkinlerde ve vücut ağırlığı en az 40 kg olan 12 yaş ve üzeri çocuklarda HIV (insan immün yetmezlik virüsü) enfeksiyonunun tedavisinde kullanılır.

Biktarvy nedir ne işe yarar?

BIKTARVY yetişkinlerde insan immün yetmezlik virüsü 1 (HIV-1) enfeksiyonunun tedavi edilmesinde kullanılan bir tek tablettir. BIKTARVY vücudunuzdaki HIV miktarını azaltır. Böylece bağışıklık sisteminiz güçlenir ve HIV enfeksiyonuyla ilişkili rahatsızlıkların görülme riski azaltılır.

Truvada ne kadar?

"Türkiye'de Truvada 1000 lira civarına satılacak.

Enfluvir işe yarıyor mu?

ENFLUVİR'in etkin maddesi oseltamivir'dir. ENFLUVİR “nöraminidaz inhibitörleri” denen bir ilaç grubuna dahildir. Bu ilaçlar grip virüsünün vücudun içinde yayılmasını engeller ve bu sayede grip virüsü enfeksiyonu nedeniyle oluşacak belirtileri dindirir veya engeller.

Fluvoksamin içeren ilaçlar nelerdir?

Fluvoksamin, SSRI grubu bir antidepresan olup ana endikasyon olarak 8 yaş ve üstü kişilerde obsesif kompulsif bozukluk (okb) için kullanılır. Ticari isimleri arasında en popülerleri Luvox, Luvox CR ve Faverin'dir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği