Muayyen ne demek

Muayyen ne demek Muayyen ne demek, Muayyen kadın ne demek?, Muayyen ne anlama gelir?, Muayyen müddet ne demek?, Muayyen kimdir?

Muayyen kadın ne demek?

Bir kadının vücudunun her ay hamile kalmaya hazırlandığı süreç olan adet görme yani regl dönemi kadınların hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Adet, hayız, menstrüasyon gibi çeşitli isimlerle anılan regl olma durumu ayda bir gerçekleştiğinden halk arasında aybaşı olarak da anılmaktadır.

Muayyen ne anlama gelir?

Anlamı: "Muayyen," belirli, belirgin, tanımlanmış veya sınırlanmış bir şeyi veya durumu ifade eder. Bu kelime, özellikle belirli bir nesnenin veya durumun özelliklerini belirtmek için kullanılır. Örnek Cümle: Toplantıya katılacak olanlar, muayyen bir saatte salonda bulunmalıdır.


Muayyen müddet ne demek?

Muayyen TDK kelime anlamı hakkında detaylar. TDK kelime anlamı olarak muayyen sözcüğü, 'belirli ya da belirlenmiş' biçiminde karşılık buluyor. Herhangi bir olay ya da konuşmak için daha önceden belirlenmiş durum olarak ele almak mümkün.

Muayyen kimdir?

muayyen - Nişanyan Sözlük. Arapça ˁyn kökünden gelen muˁayyan مُعَيَّن “belirgin, belli, atanmış” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Arapça ˁayyana عَيَّنَ “belirledi” fiilinin mufaˁˁal vezninde II. edilgen fiil sıfatıdır. Bu fiil Arapça ˁayn “belirli ve somut şey” sözcüğünün II. fiilidir.

Regl döneminde cinsel ilişkiye girilir mi?

????Eğer kadın adet döneminde cinsel ilişkiye girmeyi istiyorsa, herhangi bir ağrısı ve sancısı yoksa, kendini rahat hissediyorsa cinsel ilişki olabilir. Fakat bu durumda mutlaka prezervatif kullanılmalıdır. Çünkü adet döneminde Rahim içindeki kanın dışarıya atılması için rahim ağzı açıktır.

Erkeklerin regl olması ne demek?

Uzmanların yaptığı açıklamalar neticesinde erkeklerde, kadınlar gibi bir regl döngüsünün olmadığı belirtilmiştir. Aynı zamanda buna sebep olarak erkeklerde regl sancısı ve ağrısı gibi biyolojik olaylarda yaşanmamaktadır. Bu durumu sadece sperm oluşum döneminde değişiklik göstermektedir.

Islam hukukunda muayyen ne demek?

Mevcut, hazır ve belirlenmiş mal. Fıkhın şirket, satım akdi, taksim gibi bölümlerinde ayn, yaygın olarak bu anlamda kullanılmaktadır. Mecelle'nin 159. maddesinde ayn, “Muayyen ve müşahhas olan şeydir” şeklinde tarif edilirken bu mâna kastedilmiştir.

Muayyen araba ne demek?

Muayyen tarifeli taşıt araçları; resmi daireler tarafından işletilen tren ve vapurdur.

Muayyen hukuk ne demek?

2 — Bilmeme, muayyen bir husus hakkında her türlü bilginin mev cut olmaması demektir; yanılma ise muayyen bir husus hakkında yanlış veya nakıs bir bilgiye malik olmak demektir.

Gayri muayyen ne demek?

Gayrimuayyen TDK sözlük anlamı şu şekildedir: sıfat,eskimiş Belirsiz.

Mütemadiyen ne anlama gelir?

Mütemadiyen Arapçadan gelen ve Türkçede yaygın kullanılan sözcüklerden biridir. Türk Dil Kurumu açısından ele alındığı zaman anlamı, 'Ara vermeden ve sürekli olarak' biçiminde ifade ediliyor.

Ona mukabil ne demek?

Kökeni Arapça olan mukabil kelimesi günlük yaşamda Türkçede hala kullanılmaktadır. Çok yaygın olmasa bile herhangi bir durum karşısında karşılık şeklinde bir ifade sunar.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği