Kal ile başlayan kelimeler

Kal ile başlayan kelimeler Kal ile başlayan kelimeler, 8 harfli kelimeler neler?, Lek ile başlayan kelime nedir?, Ne hecesi ile başlayan bir kelime?, K ile başlayan kelimeler nedir?

8 harfli kelimeler neler?

8 harfli kelimeler arasında en bilindik olanları; astronot, antoloji, arkeolog, atmosfer, baloncuk, biyoloji, biyografi, bostancı, bozuşmak, karbonat, komplike, komposto, begonvil gibi kelimeler bulunmaktadır.

Lek ile başlayan kelime nedir?

6 Harfli Lek İle Başlayan Türkçe Kelimeler

Sözlüklere bakıldığı zaman lek ile başlayan 6 harfli 3 kelime görmekteyiz. Bu kelimeler lekeci, lekeli ve lektör kelimeleridir.


Ne hecesi ile başlayan bir kelime?

Kano, kabe, kaan, kafe, kafi, kaju, kale, kamp, kala, kanı, kani, kare, kara, karı, kaos, karo, kart, kasa, kase, kars, kast, kaşe, katı, kati, kavi, kaya, kayı, kaza, kazı, keçi, kedi, keke, keme, kene, kent, kerh, kere, keza, kına, kırç, kilo, kils, kile, kıyı, koku, koli, kuma, kama, komi, kont.


K ile başlayan kelimeler nedir?

İstanbul menşeli stüdyo He2 Apps'in kurucuları Neslihan ve Deniz Aydınoğlu'nun geliştirdiği Türkçe kelime oyunu Kelimelik, App Store'da yayınlanalı tam 5 yıl oldu ve o günden bu yana 11 milyon kişinin ekranına ulaştı.

8 harfli hayvan isimleri nedir?

Üç harfin yan yana getirilmesiyle oluşturulmuş “raf” ve “rey” gibi kelimelerden, “ruhsuzlaştırmak” gibi on beş harfli kelimelere kadar yaklaşık 800 kelimenin ilk harfinde r harfine rastlamak mümkündür. Türkçede, r harfi ile başlayan ve 4 harften meydana gelen kelimelerin sayısı 53'tür.

9 harfli kelimeler nelerdir?

6 Harfli Eşyalar

Terlik, bardak, cımbız, gözlük, koltuk, sandık, parfüm, sürahi, küllük, balyoz, demlik, yorgan, yastık gibi eşyalar ise 6 harfli eşyalardan bazılarıdır.


Kelimelik kaç kişi?

İşte, tüm detaylar... Türk alfabesinde m harfinden sonra o harfinden ise önce gelen n harfi ile başlayan kelimelerin sayısı yaklaşık 900 kadardır. Üç harften meydana gelen “nam” ve “nur” sözcüklerinden 15 harften oluşan “nitelendirilmek” kelimesine kadar birçok sözcükte ilk harf olarak n sesine rastlanmaktadır.

Kelimelik o harfi kaç tane?

Türkçede ç harfi ile başlayan 4 harfli kelimeler sayısı 35'tir. çaba, çaça, çağa, çakı, çalı, çapa, çare, çark, çatı, çeçe, çeki, çene, çenk, çeri, çete, çığa, çıkı, çıma, çıpa, çıra, çıta, çift, çile, çine, çini, çipo, çise, çita, çiti, çivi, çizi, çoğu, çucu, çuha, çuka.

R ile başlayan Türkçe kelime var mı?

Türkçe üzerinden ele alındığı vakit 2 harfli hayvan isimleri at ile beraber it olarak öne çıkar. Artı bulmacalarda özellikle bu iki hayvan türü doğru şekilde kullanılabilir.

6 harfli neler var?

Günümüzde en çok kullanılan hayvan isimleri 4 harften oluşmaktadır. Bu hayvanların başında eşek geliyor. Binek ve yük hayvanı olarak kullanılan eşek, dünya genelinde evcilleştirilen ilk hayvanlardan biridir. Amiatina, Pega ve Sardinya başta olmak üzere birçok türü bulunan eşeklerin ortalama yaşam süresi 20 - 25 yıldır.

4 harfli kelimeler nelerdir?

9 harfli olan hayvanların miktarı oldukça fazladır. Bukalemun, boa yılanı, karakulak ve kara akrep 9 harfli olan hayvanlar arasında yer alıyor.

N ile kaç kelime var?

Ağa, Asi, Arı, But, Bot, Boy, Bal, Cep, Caz, Çek, Çöp, Çim, Dev, Dil, Dal, Dün, Efe, Ela, Ego, Fiş, Fok, Fön, Gam, Gaz, Göl, Haz, Hep, His, Irz, İnç, İma, Jön, Kan, Kar, Kod, Kot, Kış, Laf, Laz, Mal, Mat, Mil, Nam, Nem, Oba, Org, Öge, Örs, Pek, Pay, Pos, Rus, Ray, Söz, Saç, Şov, Taş, Tır, Ulu, Üst, Yay, Zil.

Ç harfi ile neler var?

3 yıldız karesinden geçen hamle +25 ek puan verir. Bir hamlede 7 harfinizin tamamını kullanırsanız +30 ek puan kazanırsınız.

K harfi ile başlayan meyve nedir?

İstanbul menşeli stüdyo He2 Apps'in kurucuları Neslihan ve Deniz Aydınoğlu'nun geliştirdiği efsaneleşen Türkçe kelime oyunu Kelimelik, App Store'da yayınlanalı tam 5 yıl oldu ve o günden bu yana 11 milyon kişinin ekranına ulaştı.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği