İd ile biten kelimeler

İd ile biten kelimeler İd ile biten kelimeler, I harfi ile biten kelime var mı?, D ile biten kelime var mı?, Türkçede y ile biten kelime var mı?, B harfi ile biten bir kelime var mı?

I harfi ile biten kelime var mı?

Sizler için en sık kullanılanlarını şu şekilde derledik; abi, iki, aksi, bekçi, cami, asabi, empati, asgari, emekli, görevli, ilişki, lösemi, madeni, medeni, evli, öfkeli, yedi, telafi, tahinli, ticari, zevkli, askeri, akademi, bilgili, bisküvi, coğrafi, dönerci, dövmeci, döşemeci, felsefi, gamzeli, kahveci, kıdemli, ...

D ile biten kelime var mı?

Sonu d ile biten 3,4,5, ve 6 harfli kelimeler çeşitlilik gösterir. Bu durumda sonu d ile biten 3 harfli kelimeler; Abd, And, Bad, Bed, Bod, Cud, Çad şeklindedir. Sonu d ile biten 4 harfli kelimeler; Ahid, Ferd, Gard, Gerd, Hıkd, İbad, Lehd, Lord, Maad, Mecd olarak bilinir.

Türkçede y ile biten kelime var mı?

Sonunda Y olan ve farklı anlamlara sahip olan birçok kelime bulunmaktadır. Bu kelimeler 12 harfli veya 11 harfli gibi pek çok kategoriye ayrılabilir. Genelkurmay, kervansaray, Çerkezköy, gibi kelimeler bunlardan bazılarıdır.


B harfi ile biten bir kelime var mı?

Türkçe'de b harfi ile biten kelime yoktur.

I ile kelimeler nelerdir?

Aşağıdaki listemizde bu kelimeleri bulabilirsiniz: ığdır, ığrıp, ıhmak, ılgar, ılgaz, ılgım, ılgın, ılıca, ılıma, ıltar, ırama, ırgat, ırkçı, ırmak, ıskat, ıslah, ıslak, ıslık, ısrar, ıssız, ıstar, ışıma, ışkın, ıştır, ıtlak, ıtrah, ızgın, ızrar.

Hangi harfle biten kelime yoktur?

Ses yolunda bir engele çarparak çıkan seslere ünsüz denir. Kökeni Türkçe olan kelimelerin sonunda b, c, d, g ünsüzleri bulunmaz.

Ğ ile başlayan ne var?

"ğ" harfiyle başlayan sözcük yoktur. Sadece hecelerde kullanılır. Örneğin "ağaç" sözcüğünde "ğ" harfiyle başlayan hece vardır. A-ğaç.

H ile biten kelime var mı?

H harfi ile biten kelimeler oldukça fazladır. Ancak en yaygın kullanılan ve h harfi ile biten kelimeler şunlardır; 2 harfli; ah ve oh, 3 harfli; tüh, vah, yuh, 4 harfli; agah, izah, sulh, 5 harfli; matah, Fatih, iflah, mizah, 6 harfli; fellah, peydah, küstah, tespih, 7 harfli; padişah, teravih.

D ile bitki ne var?

E ile biten kelimeler şu şekildedir; anne, çile, çise, dede, cebe, cüce, beze, bone, belge, acele, adale, avare, bahriye, bakiye, asliye, acemice, başköşe.

E ile biten ne var?

Türkiye'de Y harfi ile başlayan iki şehir yer almaktadır. Bu şehirlerden biri Marmara, biri İç Anadolu Bölgesindedir. 1- Yalova: Marmara Bölgesinde yer alan Yalova, 1995 yılında şehir statüsü kazanmıştır. Yalova'ya bağlı ilçeler, Merkez, Altınova, Çınarcık, Çiftlikköy, Termal ve Armutlu'dur.

Y ile baslayan kac il var?

Harf sayısı ne olursa olsun, g ile biten 4 harfli kelimeler de dahil olmak üzere çoğu esasında Türkçe kökenli değildir. Çünkü dil bilgisi kurallarına göre, bir sözcüğün yumuşak ünsüz ile bitmesi görülmeyen bir durumdur. Bu nedenle, kelimelerin sonunda B, G ve D gibi harflere nadir rastlanır.

Türkçede g ile biten kelime var mı?

K ile biten il ve ilçelerden bazıları şunlardır: 1- Sincik 2- Karabük 3- Kalecik 4- Zonguldak5- Serik 6- Hanak 7- Kuyucak 8- Germencik. 9- Şırnak 10- Gölcük.

K harfi ile biten Türkçe kelime var mı?

Türkiye'de sonu C harfi ile biten kelimeler sesi olarak iki tane sözcük bulunmaktadır. Bu sözcükler amaca uygun olarak anlamı üzerinden farklı yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle kelime açısından bulmacalar söz konusu olduğunda çok fazla ön plana çıkarlar. Bu kelimeler arasında 'Hac ve Sac' sözcükleri bulunmaktadır.

C ile biten kelime var mı?

Sonu p ile biten kelimeler çok sayıda bulunmuştur. Sonu P ile biten toplam 415 kelime bulunur. Bu kelimelerin çoğunu gündelik hayatımızda da çok sık kullanırız. Bu nedenle p harfi ile biten kelimeler, kelime sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği