Sürpriz kelimesinin anlamı

Sürpriz kelimesinin anlamı Sürpriz kelimesinin anlamı, TDK sürpriz ne demek?, Nüktenin anlamı nedir?, Şaşırtı ne demek TDK?, Minimum ne demek TDK?

TDK sürpriz ne demek?

Türk Dil kurumunun belirlediği kurallar çerçevesinde doğru yazımı sürpriz şeklinde kabul edilmektedir. Kelimenin anlamı ise ansızın beklenmedik hediye veya kişinin sevinmesi için hazırlanmış ortam anlamına gelmektedir.

Nüktenin anlamı nedir?

Nükte, Arapçada: ince manalı, zarif ve şakalı söz anlamına gelir. Nükte, fıkra ve şaka kavramlarıyla bağlantılı olup aynı şeyi ifade etmez. Yalnızca bazı fıkra ve şakalar nüktelidir.

Şaşırtı ne demek TDK?

şaşırtı TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim Beklenmeyen ve insanı şaşırtarak sevindiren veya üzen olay, beklenmedik durum, sürpriz.


Minimum ne demek TDK?

Minimum TDK sözlük anlamı şu şekildedir: sıfat Asgari. matematik Değişken bir niceliğin inebileceği en alt olan (sınır), asgari, minimal.

Sürpriz nasıl yazı?

İngilizce kökenli bir sözcük olan sürpriz, yazımı sıklıkla karıştırılan kelimeler arasında yer alıyor. Bunun nedeni sürpriz kelimesinde ''r'' ve ''p'' harflerinin aynı hecede yer almasıdır.

Sürpriz nedir ekşi sözlük?

sahip olunan yanlış bir bilginin düzelmesiyle suratta orgazmik bir gülümsemeye sebep olan, göbek attıran olay, ani durum değişimi.

Nükteci ne demek TDK?

i. ve sıf. Güzel nükteler yapan kimse, nüktedan: Belki de bu kapalı kış aylarının beslediği sohbet yüzünden hemen her Erzurum'lu nükteci, biraz hicivcidir (Ahmet H. Tanpınar).

Nüans ne anlama gelir?

i. (Fr. nuance) Aynı cinsten olan şeyler arasındaki ince fark, ayırtı: Çok yerinde bir târif, milletlerin renk nüanslarını bildikleri ölçüde medenî olduklarını söyler (Nihad S. Banarlı).

Çok zarif ne anlama gelir?

Zarif Kelimesinin Güncel TDK Sözlük Anlamı Ne Demektir? Beğenilir Ve Nükteli (Dil, Konuşma Vb.)

???? ne anlama gelir?

1. Göz Kırpan Yüz: Bu emoji, genellikle bir şaka, flört, gizli anlam veya genel olumlu bir tonu ifade eder. 2. Kaşını Kaldırmış Yüz: Bu emoji, genellikle şüphe, şüphecilik, endişe, dikkat, inançsızlık ve onaylamama gibi çeşitli duyguları ifade eder.

Alel Tecel ne demek?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Alelacele kelimesi ala sözcüğünden türetilmiştir. Ala kelimesi çok fazla ve aşırı anlamına gelirken, alelacele de çok çabuk, hiç vakit kaybetmeden demektir. Genellikle çok hızlı olunması gereken durumlar için bu sözcük kullanılır.

Vasatlik ne demek?

Vasat hem gündelik yaşamda hem de İslam dini açısından “orta” olarak kullanılmaktadır. Bu derecelendirme özellikle din konularında arada kalmak manasına da çıkmaktadır. Vasat olmak ise dilimizde özellikle aşağılama ya da eleştiri yapma durumunda kullanılmaktadır.

Müsait kelimesinin sözlük anlamı nedir?

müsait s. (müsa:it) Ar. musā'id 1. Uygun, elverişli: Müsait bir gün geleceğim. 2. tkz. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın).

Fauller ne demek?

Faul Kelimesinin Güncel Sözlük Anlamı Ne Demektir? Cevap: Spor karşılaşmalarında cezalandırmayı gerektiren kural dışı davranış, hareket.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği