Delalamın Ne Demek

Delalamın Ne Demek Delalamın Ne Demek, Delalı ne demek?, Eşkamın ne demek?, Malamıne Erzincan ne demek?, Disa Delal ne demek?, Delal Kürt ismi mi?, Delal ne demek TDK?

Delalamın Ne Demek


Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm. Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya.

Delalı ne demek?

Delal yabancı kökenli bir kelime olup, Türkçedeki karşılığı değerli, sevgili, hoş ve aziz anlamlarına gelmektedir.

Eşkamın ne demek?

(ﺍﺳﻘﺎﻡ) i. (Ar. seḳam “hastalık”ın çoğul şekli esḳām) Hastalıklar: Sahrâ-yı vücûdu serîr-i sultân-ı sıhhat iken seyr-gâh-ı sipeh-i eskām ola (Fuzûlî).

Malamıne Erzincan ne demek?

dile kolay bir il merkezinin yarısı hakkın rahmetine kavuşuyor, bir de soğuk kar cabası. diyarbakır'da mala mıne erzincan diye üzüntü ifade eden bir kalıp mevcut. sanıyorum bu deprem sebebiyle dillere yerleşmiştir.

Disa Delal ne demek?

İnsana hoş, sevimli görünen hâl, naz, işve.

Delal Kürt ismi mi?

Delal, genellikle Kürtçe kökenli bir isim olarak bilinir ve "güzellik" ya da "sevimlilik" anlamına gelir.

Delal ne demek TDK?

arapça kökenli, insana hoş, sevimli görünen hal, naz, işve anlamına gelen erkek ismi.

Kürtçe aşkımsın ne demek?

Kürtçe : Tû zani ez jı te pır hezdîkîm canamîni. evinamıni delalamıni. Türkçesi: Biliyorsun ki seni çok seviyorum canımsın. aşkımsın güzelimsin.

Evin Kürtçe ne anlama gelir?

bunu bana,,, Evim' de Sensin ,,, Yurdum da derdin.

Kürtçe nasıl bir dil?

Kürtçe, genellikle Hin-Avrupa dil ailesinden bir dil olarak değerlendirilir. Ancak Kürtlerin dil değiştirdikleri ve ilk dillerinin başka olduğu birçok araştırmacı tarafından dile getirilmektedir. Kürtçenin karma bir dil olduğu söz varlığında ve gramer yapısında kendini göstermektedir.

Mıdıtenyo ne demek?

> Mıdı Tenyo, son dönemde popüler hale gelen bir ifadedir. İnsanların günlük konuşmalarında sıkça kullandığı bu deyim, bir şaşkınlığı veya patlamayı ifade etmek için kullanılır. O Yes Mıdı Tenyo, tamamen kişisel bir ifade olup anlamı kişiden kişiye değişmektedir.

Kürtçe deliyim ne demek?

Ez dîn im. (Ben deliyim.)

Kürtçe lamba ne demek?

Ve yine "şew" gece, "çila" ise lamba demek. Kürtçe'nin bileşik sözcük sistemine göre türettiğimiz çok hoş sözcüklerdir “Newepel” ile “Şewçila”.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği