Evinamın Ne Demek

Evinamın Ne Demek Evinamın Ne Demek, Evinamın hangi dil?, Eşkamın ne demek?, Evin Kürtçe ne anlama gelir?, Delalamınn ne demek?, Kürtçe aşkımsın ne demek?, Kürtçe nasıl bir dil?

Evinamın Ne Demek


Helina Kurdi Neçe Evinamın Kürtçe Şarkı - Kürtçe Klip 2019 - YouTube.

Evinamın hangi dil?

(ﺍﺳﻘﺎﻡ) i. (Ar. seḳam “hastalık”ın çoğul şekli esḳām) Hastalıklar: Sahrâ-yı vücûdu serîr-i sultân-ı sıhhat iken seyr-gâh-ı sipeh-i eskām ola (Fuzûlî).

Eşkamın ne demek?

bunu bana,,, Evim' de Sensin ,,, Yurdum da derdin.

Evin Kürtçe ne anlama gelir?

Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm. Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya. Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim.

Delalamınn ne demek?

Kürtçe : Tû zani ez jı te pır hezdîkîm canamîni. evinamıni delalamıni. Türkçesi: Biliyorsun ki seni çok seviyorum canımsın. aşkımsın güzelimsin.


Kürtçe aşkımsın ne demek?

Kürtçe, genellikle Hin-Avrupa dil ailesinden bir dil olarak değerlendirilir. Ancak Kürtlerin dil değiştirdikleri ve ilk dillerinin başka olduğu birçok araştırmacı tarafından dile getirilmektedir. Kürtçenin karma bir dil olduğu söz varlığında ve gramer yapısında kendini göstermektedir.

Kürtçe nasıl bir dil?

Kökeni Farsça olan Jiyan ismi oldukça değişik adlar içerisinde geliyor. Ancak özellikle anlamını öğrenen pek çok anne ve baba, bu ismi değerlendirme konusunda listeyi alıyor. Erkek çocukları için değerlendirilen bu güzel isim, anlamı ile beraber okunuşu üzerinden de tercih ediliyor.

Jiyan kürtçe mi?

Etimolojik kökeni ve anlamı

Rojin "Roj" ve "in" kelimelerinden oluşturulmuş kürtçe kökenli kız çocukları için kullanılan bir addır. Rojin "aydınlık", "yaşam" anlamına gelmektedir.


Rojen kürtçe ne demek?

Malatya'nın isim kökü Hititçede bal anlamına gelen "melid"den türediği ve Hitit kitabelerinde "öküz başı ve ayağı" ile ifade edildiği belirtilmiştir. "Melit+ava" ise "bal ülkesi" anlamına gelmektedir.

Malatya ava kürtçe ne demek?

zazaca yarrağım demek.. neden hep askerde öğrenilir bu kelime araştırmaya şayan bir konu.. askere gidildiğinde günde minimum 100 kere duyulan / söylenen sözdür.

Hırrım kelimesi ne anlama gelir?

kuzu. berx ê(a) min; yavrum anlamında hitap.

Kürtçe kuzum demek ne demek?

Dolayısıyla “Min cihê te çêkir” dediğinizde Türkçedeki anlamı “Yatağını hazırladım”dır.

Ev çiye keçe ne demek?

Kürt dilleri veya Kürtçe (Kürtçe: Kurdî, کوردی), Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Hint-İran dillerinin Kuzeybatı İran koluna giren ve Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Suriye'nin kuzeyi, Irak'ın kuzeyi ve kuzeydoğusu ile İran'ın batısında yaşayan Kürtler tarafından konuşulan bir dil koludur.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği