Ultracef 500

Ultracef 500 Ultracef 500, ULTRACEF 500 mg ne işe yarar?, ULTRACEF boğaz ağrısına iyi gelir mi?, ULTRACEF günde kaç kez kullanılır?, ULTRACEF yan etkileri nelerdir?, ULTRACEF kimler kullanamaz?, ULTRACEF 500 kaç saat kullanılır?

ULTRACEF 500 mg ne işe yarar?

ULTRACEF, yetişkinlerde boğaz, bademcik veya sinüs iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının, bronş iltihabı ve zatürre gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarının, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının ve kısa süreli idrar kesesi iltihabı (sistit) dahil komplike olmayan idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde ...

ULTRACEF boğaz ağrısına iyi gelir mi?

Çocuklarda ise boğaz, bademcik, orta kulak veya sinüs iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının ve başka bir tablonun eşlik etmediği (komplike olmayan) deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

ULTRACEF günde kaç kez kullanılır?

ULTRACEF, ağız yoluyla, bir bardak suda (150 ml) eritilerek alınır. Aç veya tok karnına alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. /kg Deri iltihabında: Günde bir defa 20 mg/kg Maksimum günlük çocuk dozu, yetişkinler için önerilen günlük maksimum dozu geçmemelidir.


ULTRACEF yan etkileri nelerdir?

Yan etkilerden dolayı ilacı bırakma oranı yaklaşık % 2'dir. Seyrek: Sersemlik, konfüzyonel durum, uykusuzluk, uyuklama, hiperaktivite, sinirlilik ve baş ağrısı Bu yan etkilerin ilaçla ilişkisi belirsizdir ve bütün bu yan etkiler geçicidir.

ULTRACEF kimler kullanamaz?

ULTRACEF'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer: • Sefprozile, sefalosporin grubu antibiyotiklere veya ULTRACEF'in diğer bileşenlerine karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz. Eğer fıstık ya da soyaya alerjiniz varsa bu tıbbi ürünü kullanmayınız.


ULTRACEF 500 kaç saat kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

(Betahemolitik streptokok enfeksiyonlarının) tedavisinde, ULTRACEF 10 gün süreyle uygulanmalıdır. İlacınızı her gün aynı zamanda almaya özen gösteriniz.


Cipro nedir ve ne için kullanılır?

CİPRO®, içerisinde 100 mililitrelik şişelerde bulunur. Şişe içerisindeki çözelti, renksiz, berrak çözeltidir. yaş arası çocuklarda komplike idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek enfeksiyonlarının 2. ve 3. basamak tedavisinde, kistik fibrozisin P.aeruginosa adlı bakteriye bağlı akciğer alevlenmesinde kullanılır.

Biteral nedir ve ne için kullanılır?

BİTERAL vajinal tablet, her bir tablet içerisinde 500 mg ornidazol etkin maddesini içermektedir. BİTERAL, 1 ve 3 vajinal tablet içeren ambalajlarda sunulmaktadır. BİTERAL, vajinadaki florayı oluşturan mikroorganizmaların hastalık meydana getirmesi ve çeşitli vajina iltihaplarının görülmesi durumunda kullanılır.

Geralgine ilacı ne işe yarar?

ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. GERALGİNE-P, 20 tablet içeren blister ambalajlardadır. GERALGİNE-P, hafif ve orta şiddetli ağrılar (baş ağrısı, migren, ağrılı adet görme, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar) ve ateşin giderilmesinde kullanılır.

ULTRACEF emzirirken kullanılır mı?

ULTRACEF gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Sefprozil dozunun %1'inden daha azı anne sütü ile atılmaktadır (süte geçmektedir). Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına ya da ULTRACEF tedavisinin durdurulup Page 6 6 durdurulmayacağına / tedaviden kaçınılıp kaçınılmayacağına karar verilmelidir.

Mucovit C nedir ne işe yarar?

MUCOVİT-C etkin madde olarak asetilsistein ve askorbik asit içerir. MUCOVİT-C yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması, yoğunluğunun düzenlenmesi, ekspektorasyonun kolaylaştırılması gereken bronkopulmoner hastalıklarda, bronşiyal sekresyon bozukluklarının tedavisinde kullanılan mukolitik bir ilaçtır.

Aksef nedir ve ne işe yarar?

AKSEF, bakteriler üzerinde öldürücü etki gösteren sefalosporin grubu bir antibiyotiktir. Doktorunuz bu ilacı, sahip olduğunuz enfeksiyon nedeniyle, ameliyat öncesi veya sonrası enfeksiyonlardan korunmanız için size vermeye karar vermiştir. AKSEF, tedavi ve bakteriyel enfeksiyonlardan korunma amaçlı kullanılır.

ULTRACEF 500 mg böbreklere zarar verir mi?

Güçlü diüretiklerle tedavi gören hastalarda sefalosporinler (ULTRACEF dahil) dikkatli kullanılmalıdır. Çünkü bu ilaçların böbrek fonksiyonlarını olumsuz etkiledikleri düşünülmektedir. ULTRACEF'in uzun süre kullanımı, duyarlı olmayan organizmaların gelişimine neden olabilir.

Flagyl ne işe yarar?

FLAGYL oral süspansiyon, metronidazol adı verilen bir ilaç içerir. Metronidazol antibiyotik grubuna ait bir ilaçtır. Vücudunuzda enfeksiyona yol açan bakteri ve parazitleri öldürür.

Ibucold c film tablet ne işe yarar?

İBUCOLD, etkin madde olarak ibuprofen ve psödoefedrin içerir. İBUCOLD'un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuvar bir ilaçtır. Psödoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.

Antibiyotik yan etki yaptı ne yapmalıyım?

“Antibiyotik yan etki yaparsa ne yapmalı?” sorusunun yanıtı en kısa sürede doktora yan etkileri bildirmektir. Aynı zamanda ilacın talimatlarına uygun olarak kullanılması ve tam süresince alınması enfeksiyonların etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur.

Aksef 500 mg soğuk algınlığına iyi gelir mi?

AKSEF duyarlı mikroorganizmaların sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde endikedir. Endikasyonları aşağıdakileri içerir: Üst solunum yolu enfeksiyonları: Kulak-burun-boğaz enfeksiyonları, otitis media, sinüzit, tonsillit, farenjit gibi.

Antibiyotik baş dönmesi yapar mı?

Öte yandan antibiyotiğin neden olduğu mide bulantısı, kusma, baş dönmesi gibi yan etkileri iki katına çıkarabiliyor. Bununla birlikte bazı antibiyotiklerin alkolle direkt olarak etkileşime girerek baş ağrısı, kusma ve çarpıntıya neden olduğu unutulmamalı.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL