Tarsus Nerede

Tarsus Nerede Tarsus Nerede, Tarsus ilçesi hangi ile bağlı?, Tarsus nerelere yakın?, Tarsus Adana'da ne zaman ayrıldı?, Tarsus'un diğer adı nedir?, Tarsus Adana arası kaç?

Tarsus ilçesi hangi ile bağlı?

Tarsus Mersin İli'nin doğusunda yer alır.

Tarsus nerelere yakın?

İlçe doğuda Adana, batıda Mersin merkez, kuzeyde Pozantı ve Çamlıyayla, güneyde Akdeniz ile çevrilidir. Tarihte en yaygın Kilikya olarak anılan bölgede bulunan ilçenin Hitit Uygarlığı başta olmak üzere köklü bir uygarlık geçmişi vardır.

Tarsus Adana'da ne zaman ayrıldı?

Bu surlardan yalnız Kleopatra Kapısı kalmıştır. 1839'da tekrar Osmanlı yönetimine girerek, Adana vilayetinin bir kazası olmuştur. 1918 'de Fransız işgaline uğramış ve Ankara Antlaşması'yla Tarsus, 27 Aralık 1921 tarihinde işgalden kurtulmuştur.

Tarsus'un diğer adı nedir?

Hitit tabletlerinde Tarşa, Asur kaynaklarında Tarzi, Grek kaynaklarında Tarsos; Arap ve Osmanlı kaynaklarında Tersîs ve Tarsûs adıyla da anılır. Kilikya'nın kapısı olma özelliğini taşıyan Tarsus'un kuruluşu 8 bin yıl öncesine dayanır.

Tarsus Adana arası kaç?

Tarsus - Adana arası yaklaşık olarak 32 km'dir.

Mersin Tarsus arası kaç saat sürüyor?

Mersin - Tarsus arası en uygun fiyatlı otobüs biletini bulun

İki şehir arasındaki mesafe 30 km km'dir ve seyahat etmek yaklaşık 20 dakika saat kadar sürer.


Tarsus Adanada mı?

Tarsus Mersin İli'nin doğusunda yer alır. İlçenin doğusunda Adana, kuzeyinde Niğde, batısında Mersin, güneyinde de Akdeniz yer alır. Coğrafi özellik olarak 34.53 enlem ve 36,56 boylamları arasında bulunan Tarsus, Berdan Nehrinin Alüvyonlu Ovasında kurulmuştur.

Tarsus deniz kenarında mı?

Tarsus'ta denize girilebilecek iki nokta vardır. Tarsus Adanalıoğlu Plajı ve Tarsus Plajı deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarabileceğiniz yerlerdir. Antalya ve Muğla gibi turizm başkentleri arasında yer alan illerde olduğu gibi Tarsus'taki plajları oteller kapatmamıştır.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL