Mersin de gidilecek mekanlar

Mersin de gidilecek mekanlar Mersin de gidilecek mekanlar, Mersin nereye gidilir?, Mersinde akşam nereye gidilir?, Pazar günü Mersin'de nereye gidilir?, Kışın mersinde ne yapılır?, Mersine gidince ne yapılır?, Mersinde çocukla nereye gidilir?

Mersin nereye gidilir?

Mersin'de Kışın Gezilecek Yerler:

Mersin ve çevresi, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çekiyor. Mamure Kalesi, Tarsus Antik Kenti, Cennet-Cehennem Mağaraları, Atatürk Evi Müzesi ve Mersin Arkeoloji Müzesi gibi yerler kış aylarında da ziyaret edilebilir​.


Mersinde akşam nereye gidilir?

Yörenin en ünlü et yemeği ve tarifi; Tantuni: Mersin yöresinde yaygınlığını koruyan sıkma ve börek gibi yiyecekler kolay ve çabuk hazırlanmakta, ayaküstü yenilebilmekte ve hamur işi olduklarından uzun süre tok tutmaktadır.

Pazar günü Mersin'de nereye gidilir?

Mersin'de toplam 6 AVM bulunuyor.

Kışın mersinde ne yapılır?

Mersin'in Meşhur Yemekleri

Mersin'in nesi meşhur sorusunda akla gelen ilk yemekler arasında Tarsus Kebabı, Tantuni, Yüksük çorbası ve Humus vardır. Mersin'in yemekleri dışında meşhur tatlıları da dikkat çekmiştir. Dillere destan olan bu lezzetler arasında; Cezerye, Mamül, Kerebiç, Karsambaç yer almıştır.


Mersine gidince ne yapılır?

Mersin'in en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerinden bazıları; Narlıkuyu, Yapraklı Koy, Çamlıyayla Baştepe, Gelincik Tepesi, Yerköprü Şelalesi, Tarsus Şelalesi, Çocakdere Milli Parkı, Lamos Kanyonu ve Boğsak Koyu'dur.

Mersinde çocukla nereye gidilir?

Kızkalesi, Mersin ili Erdemli ilçesine bağlı bir mahalledir. Yerleşime adını veren tarihi Kız Kalesi mahalle sınırları içerisindedir.

Mersin yiyecek Neyi Meşhur?

Yazları sıcak ve aşırı nemli, kışları oldukça ılık ve yağışlı geçer.Yüksek dağlık bölgesi ise yazın serin ve bol yağışlı, kışın kar yağışlı ve soğuk olur.

Mersinde kaç tane AVM var?

Akdeniz Bölgesinde yer alan Mersin ili doğusunda Adana, batısında Antalya, kuzeyinde Niğde, Konya ve Karaman illeri, güneyinde ise Akdeniz ile çevrili olup, Taşlık Kilikya'nın tümünü ve Ovalık Kilikya'nın Berdan Çayı havzasını kaplar. Mersinden, karayolu ile Türkiye'nin her bölgesine ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Mersinde Neyi Meşhur?

Mersin'in sahip olduğu ve kültürümüzün de en değerli tatlıları arasında yer alan lezzetlerin başında ise; kerebiç tatlısı, cezerye ve künefe gibi benzersiz tatlar gelmektedir.

Mersin doğal güzellikleri nelerdir?

Mersin'in Vazgeçilmez Ramazan Tatlısı Kerebiç Tarifi.

Kız Kalesi nerede bulunuyor?

Macera Park için herhangi bir giriş ücreti yoktur. Parkımız Aluçdağı Tabiat Parkının içindedir, bu tabiat parkına girerken binek araç için 20TL orta boy minibüs v.b. araçlar için 100TL büyük otobüs v.b. araçlar için 150tl park ücreti alınmaktadır. Bu ücreti belediye tahsil etmektedir.

Mersin nerede denize girilir?

Ayrıca “Mersin'e ne zaman gidilir?” diye merak ediyorsanız şunu söyleyelim şehir yazın çok sıcak ve nemli. Bu durum gezerken sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar ayları Mersin için ideal.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL