Klogel a

Klogel a Klogel a, Klogel-a ne işe yarar?, Klogel-A günde kaç kez kullanılır?, Plavix hangi hastalık için kullanılır?, Klopidogrel ilaç ne işe yarar?, Klopidogrel ön ilaç mı?

Klogel-a ne işe yarar?

Antitrombositer ilaçlar, bu kümelenmeyi engelleyerek, kan pıhtısı oluşumu riskini azaltır (kan pıhtısının oluşum sürecine aterotromboz adı verilir). • KLOGEL-A, sertleşmiş kan damarları (atardamarlar) içinde kan pıhtısı (trombus) oluşumunu önlemek amacıyla kullanılır.

Klogel-A günde kaç kez kullanılır?

KLOGEL-A günde 1 kez verilmelidir.


Plavix hangi hastalık için kullanılır?

Semptomatik aterosklerotik hastalık öyküsü olan hastalarda (geçirilmiş inme, geçirilmiş miyokard infarktüsü, periferik arter hastalığı gibi) vasküler iskemik olayların (miyokard infarktüsü, inme, vasküler ölüm) önlenmesi.

Klopidogrel ilaç ne işe yarar?

Klopidogrel yüksek risk altındaki kişilerde kalp hastalığı ve felç riskini azaltmak için kullanılan bir antiplatelet ilaçtır. Aspirin ile birlikte kalp krizlerinde ve koroner arter stenti takıldıktan sonra kullanılır (İkili antiagregan tedavi ).

Klopidogrel ön ilaç mı?

ATC Kodu: B01AC04. Klopidogrel, metabolitlerinden biri trombosit agregasyonu inhibitörü olan bir ön ilaçtır.

Klopidogrel Antiagregan mı?

Aspirin ve klopidogrel gibi antiagreganlar ile warfarin gibi antikoagülanlar, kardiyo-serebrovasküler hastalıklar ve embolik olayların primer ve sekonder tedavisinde sık kullanılan ajanlardır. Yeni antiagregan ve antikoagülan ajanlar daha hızlı ve güçlü olarak trombosit kümeleşmesini ve koagülasyonu inhibe ederler.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlar ne yememeli?

Kan sulandırıcı kullanan hastalar greyfurt, kızılcık veya greyfurt suyu tüketmemelidir. Aşırı zencefil, mango, sarımsak, yeşil çay (haftada 1 ) tüketimi sınırlandırılmalıdır. Kan sulandırıcı etkisinden dolayı acı biber kullanılmamalıdır.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlar nelere dikkat etmeli?

İdeal kan sulandırıcı ilacın gıdalar ve ilaçlarla etkileşimi bulunmamalı, günlük sabit dozda kullanılmalı ve doz ayarı gerektirmemeli, günde tek doz oral yolla kullanılmalı, etkin dozlarda geniş bir güvenlilik aralığı olmalı ve sürekli kan tahlilleri ile izlem gerektirmemelidir.

Coraspin ne işe yarar ne için kullanılır?

Asetilsalisilik asit, trombosit olarak adlandırılan pıhtılaşma hücrelerinin kümeleşmesini önleyerek etkisini gösterir. Bu özelliği nedeniyle çeşitli kalp hastalıklarında kullanılır. CORASPIN, 30 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. Tabletler beyaz renklidir.

Plavix ve Ecopirin aynı mı?

Asetilsalisilik asit grubu: Aspirin, Coraspin, Ecopirin tümü benzer ilaçlardır. Klopidogrel grubu: Plavix, karum, pingel hepsi aynı ilaçtır.

Plavix ömür boyu kullanılır mı?

İlaç kaplı stent takılmış olan bir hasta, Klopidogrel benzeri ilaçlara (Plavix, Pingel, Karum, Effient, Brilinta, vs) uzun süre devam etmek zorundadır. Son araştırmalar bu ilaçların en az 1 yıl verilmesini önerir.

Plavix beyin kanaması yapar mı?

İNTRASEREBRAL HEMATOM: Beyin dokusu içine olan kanamalardır. Genelde hipertansiyonu olan hastalarda veya ani tansiyon yükselmesine bağlı gelişir. Kan sulandırıcı ilaç alan (coraspin, plavix, kumadin ) hastalarda bütün bu kanam çeşitleri gelişebilmektedir.

Plavix mideye zarar verir mi?

PLAVIX'in bileşimindeki hidrojene hint yağı mide bulantısına ve ishale sebep olabilir.

Plavix sabah mı akşam mı?

İlacı her gün aynı saatte almak önemlidir. Akşam saatlerinde alınması daha uygundur.

Ecopirin nedir ne işe yarar?

ECOPİRİN enterik kaplı tabletlerin her biri 150 mg asetilsalisilik asit adlı etkin madde içerir. Asetilsalisilik asit, trombosit olarak adlandırılan pıhtılaşma hücrelerinin kümeleşmesini önleyerek etkisini gösterir. Bu özelliği nedeniyle çeşitli kalp hastalıklarında kullanılır.

Klopidogrel ne kadar süre kullanılır?

KLOPİDOGREL Kulanım İlkeleri:

İlaç kaplı stentlerde ise stent uygulama tarihinden 6 ayı geçmeyecek şekilde bu hekimlerden birinin bulunduğu SKR'na göre bir defaya mahsus olmak üzere diğer hekimlerce de reçete edilebilir.(Raporun başlangıcı stent takılış tarihidir.)


Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği