İhtiyacın zıt anlamlısı

İhtiyacın zıt anlamlısı İhtiyacın zıt anlamlısı, İhtiyaç kelimesinin zıt anlamı nedir?, İhtiyaç yerine ne kullanılır?, Talep ihtiyaç ile eş anlamlı mıdır?, Zıt anlam örnekleri nelerdir?

İhtiyaç kelimesinin zıt anlamı nedir?

İhtiyar kelimesinin zıt anlamlısı 'genç' kelimesidir.

İhtiyaç yerine ne kullanılır?

Gereksinim kelimesini, ihtiyaç kelimesiyle aynı cümlede kullanmayı tercih ettiğimiz taktirde anlam bütünlüğünde herhangi bir bozulma söz konusu olmayacaktır. Gereksinim kelimesini de günlük hayatımız süresince oldukça fazla duymaktayız. Bu kelime de ihtiyaç kelimesi ile eş değerdir.

Talep ihtiyaç ile eş anlamlı mıdır?

Talep kelimesi sahip olduğu birçok eş anlamlı kelime ile dikkat çekmektedir. Bu kelimenin istek, dilek ve arzu gibi eş anlamlı sözcükleri bulunmaktadır. Aslında isteme, rağbet ve ihtiyaç kelimeleri de talep kelimesi ile eş anlamlı olarak görülür.

Zıt anlam örnekleri nelerdir?

Kirli = Temiz Yaşlı = Genç Aşağı = Yukarı Şişman = Zayıf Aç = Tok Ağır = Hafif Ucuz = Pahalı Büyük = Küçük Görmüş olduğunuz gibi bu konuda birçok farklı zıt anlamlı kelimeleri kullanmak mümkün.

Öz kelimesinin zıt anlamı nedir?

Öz kelimesinin zıt anlamlısı "üvey" kelimesidir. Bu kelimeler cümle içerisinde birbirinin yerine kullanılamaz. Ancak cümle içerisinde karşıt anlam ifade etmektedirler.

Ihtiyar eş anlamlısı ne demek?

İhtiyar kelimesinin eş anlamlısı "Yaşlı"dır.

İhtiyaç ne denir?

Arapçadan dilimize geçmiş olan ihtiyaç kelimesi, muhtaç sözcüğüyle aynı kökten gelir. Gereksinim ve lazım sözcüğüyle eş anlamlıdır.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği