Dağın zıt anlamlısı

Dağın zıt anlamlısı Dağın zıt anlamlısı, Dağınık kelimesinin zıt anlamı nedir?, Çukur kelimesinin zıt anlamı nedir?, Dar kelimesinin zıt anlamı nedir?, Dağı kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Dağınık kelimesinin zıt anlamı nedir?

Dağınık kelimesinin zıt anlamlıları toplu, düzenli ve tertipli kelimeleridir.

Çukur kelimesinin zıt anlamı nedir?

Çukur kelimesine karşılık olarak zıt anlamlı sözcük 'tümsek' kelimesidir. Sıkıntılı ya da kabarık ve şişlik yerler tümsek olarak bilinmektedir.

Dar kelimesinin zıt anlamı nedir?

Dar kelimesinin zıt anlamlısı geniş ve bol kelimeleridir. Birbiriyle çelişen özellikler barındıran yani anlam bakımından birbirinin karşıtı olan sözcüklere "Zıt Anlamlı Kelimeler" veya "Karşıt Anlamlı Kelimeler" denir.

Dağı kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Dağın eş anlamlısı nedir? Dağ kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük "cebel"dir.

Zıt anlam örnekleri nelerdir?

Kirli = Temiz Yaşlı = Genç Aşağı = Yukarı Şişman = Zayıf Aç = Tok Ağır = Hafif Ucuz = Pahalı Büyük = Küçük Görmüş olduğunuz gibi bu konuda birçok farklı zıt anlamlı kelimeleri kullanmak mümkün.

Katı kelimesinin zıt anlamı nedir?

Türk Dil Kurumu'na göre katı kelimesinin zıt anlamlısı yumuşak kelimesidir. Bu durumda yumuşak kelimesi, şekil alabilir ve ısı, temas gibi etkenlere karşı çabuk form yitiren anlamına gelir.

Tutsak kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

Tutsak kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlükte yer alan zıt anlamlı (karşıt anlamlı) sözcükleri; Özgür.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği