Depakin fiyat

Depakin fiyat Depakin fiyat, DEPAKİN neden yasaklandı?, Depakini kimler kullanır?, DEPAKİN reçeteli mi?, DEPAKİN 500 günde kaç defa kullanılır?, DEPAKİN zararları nelerdir?, DEPAKİN sakinleştirir mi?

DEPAKİN neden yasaklandı?

Sağlık Bakanlığı, antiepileptikler (epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar) grubunda bulunan ''Depakin'' adlı ilaç için “Gelişimsel bozukluğa yol açabilir” uyarısında bulundu. Fransız yetkililer ilacı kullanan kadınların bebeklerinde otizm riskinin yüzde 40 arttığını ileri sürüyor.

Depakini kimler kullanır?

DEPAKİN, epilepsi (sara) adı verilen bir merkezi sinir sistemi hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Birçok epilepsi türünün tedavisinde etkilidir. - Doktorunuz geçici olarak bu formu kullanmayı uygun bulmuştur ve ilaç size (veya çocuğunuza) doktorunuz tarafından hastanede verilecektir.


DEPAKİN reçeteli mi?

Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz.

DEPAKİN 500 günde kaç defa kullanılır?

Uzun etkili formun (DEPAKİN Chrono BT 500 mg) kullanılması ilacın günde bir kez verilmesine imkan tanır; günde tek doz uygulaması tam olarak nöbet kontrolünün sağlandığı epilepsi vakalarında mümkündür.

DEPAKİN zararları nelerdir?

ilacı kullanan çocuğunuzda tekrarlayan kusmalar, aşırı yorgunluk, karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, iştah kaybı, üst karın ağrısı, bulantı, deride ve göz aklarında sararma, bacaklarda şişme, genel keyifsizlik ve epilepsi durumunuzda kötüleşme meydana gelirse hemen doktorunuza söyleyiniz.

DEPAKİN sakinleştirir mi?

Sodyum valproat beyin üzerinde sakinleştirici etkiye sahiptir. film tablet içeren blister ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. tedavisinde etkilidir. (taşkınlık nöbeti) tedavisinde ve tedaviye cevap veren hastalarda sürdürüm tedavisi olarak kullanılabilir.


DEPAKİN depresyona iyi gelir mi?

Akut mani epizodlarında ve daha sonra depresif epizodları önlemede Li kullanılır. Akut epizodlarda hospitalizasyon gerekebilir. Li'un semptomları düzeltmede yeterli olmadığı durumlarda, Carbamezapin (Tegratol) ya da Valproik Asit (Depakin) duygudurumu düzenlemede yardımcı olur.

DEPAKİN bağımlılık yapar mı?

Psikiyatride kullanılan antidepresanlar (Cipram, cipralex, efexor, lustral, paxil, prozac, anafranil vb..), antipsikotikler (risperdal, zyprexa, zeldox, seroquel vb..), duygudurum düzenleyiciler (lityum, depakin, convulex, tegretol vb..) bağımlılık yapmazlar.

DEPAKİN ne kadar sürede etkisini gösterir?

Genel olarak 4-12mgr/ml etkin kabul edilir ve klinik etki 3-15 günde ortaya çıkar.

DEPAKİN uyku yapar mı?

DEPAKİN tedavisinin başlarında veya DEPAKİN başka epilepsi ilaçlarıyla birlikte kullanıldığında bazı kişilerde sersemlik hissi ve baş dönmesi gibi belirtiler görülmüştür, bu nedenle araç sürerken veya makine kullanırken dikkatli olunuz.

DEPAKİN saç dökülmesi yapar mı?

(Depakin, Convuleks): Geniş etkili bir epilepsi ilacıdır. Doza bağlı olarak titreme, saç dökülmesi gibi yan etkiler görülebilir. Sedatif etkisi belirgin değildir. En önemli yan etkisi özellikle ufak çocuklarda karaciğer harabiyeti ve kemik iliği baskılanmasıdır.

DEPAKİN fazla doz alınırsa ne olur?

daha sıklaşmasına ve hatta farklı tipte nöbet görmenize neden olabilir. kilonuzu izleyecektir. Bu tıbbi ürün, çok nadir olarak, ciddi veya yaşamı tehdit edici olabilen karaciğer hasarına (hepatit) veya pankreas hasarına (pankreatit) neden olabilir.

DEPAKİN ellerde titreme yapar mı?

Valproik asit (Depakin) ile bulantı, titreme, kilo alma gibi daha sık görülebilen yan etkiler yanında saç dökülmesi ve özellikle çocuklarda olmak üzere karaciğer fonksiyon bozukluğu nadir olarak görülebilmektedir.

DEPAKİN ne zaman içilir?

DEPAKİN tercihen yemeklerle alınmalıdır. Bu ilacı kullanırken alkollü içkiler içmeyin. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

DEPAKİN yerine ne kullanılabilir?

DEPAKİN Chrono BT 500 mg, erişkinlerin ve 17 kg'ın üzerindeki çocukların kullanımı içindir; 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanıma uygun değildir. Günlük dozlardan birinin yanlışlıkla atlanması halinde, bir sonraki doz, doktorun tavsiye ettiği şekilde, normal olarak alınmalıdır.

DEPAKİN kaç yaşında kullanılır?

Profilaktik tedavi en düşük etkin doz ile kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Migren profilaksisinde (sadece yetişkinler için) Bölünmüş dozlarda 300 mg/gün ile başlanıp, istenilen etkiye ulaşılıncaya veya yan etki ortaya çıkıncaya kadar günlük doz yavaşca artırılır.

DEPAKİN migren tedavisinde kullanılır mı?

Epilepsi tedavisinde en önemli olay ilaç tedavisinin düzenli bir şekilde kullanılması ve doz atlanmamasıdır. Tedavi esnasında doz atlanacak olursa hastanın çok ciddi ve dirençli nöbetleri olabilir. Bu nedenle ilaç alımının unutulduğu durumlarda unutulan doz ilk akla gelen zamanda verilmelidir.

Epilepsi ilacı unutulursa ne olur?

Bu durumda, sık sık ortaya çıkan bulantı ve kusma, kendini çok yorgun hissetme, sarılık (derinin veya göz aklarının sararması), iştahsızlık, ödem (özellikle bacaklarda ve ayaklarda, bazen vücudun başka bölgelerinde şişme), nöbetlerde (havalelerde) kötüleşme veya genel bir fenalık hissi görülebilir.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL