Bursa Metrobüs Güzergahı

Bursa Metrobüs Güzergahı Bursa Metrobüs Güzergahı, Bursa Metro nerelerden geçiyor?, BursaRay kaç durak var?, Bursa Metro 2 nereye gidiyor?, Bursada metro hattı var mı?, Bursa'da metro kaç TL?

Bursa Metro nerelerden geçiyor?

İzmir Caddesi (Batı Hattı) üzerinde sırasıyla; Küçük Sanayi, Ataevler/23 Nisan, Beşevler/Barış, Fatih Sultan Mehmet ve Nilüfer istasyonları, Mudanya Caddesi (Kuzey Hattı) üzerinde ise Bursa Organize Sanayi Bölgesi/Akpınar, Hamitler/Fethiye, Bağlarbaşı/Esentepe, İhsaniye ve Karaman/Hürriyet istasyonları bulunmaktadır.

BursaRay kaç durak var?

BursaRay, Türkiye'nin Bursa şehrinde yer alan yer altı demiryolu ağıdır. 2 hatlı olup toplam 38 istasyondan oluşmaktadır.

Bursa Metro 2 nereye gidiyor?

2 metro hattının ilk durağı Arabayatağı olup son durağı Üniversite durağıdır. 2 (Arabayatağı-Yavuz Selim > Uludağ Üniversitesi), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 2 hattında 25 i̇stansyonlar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 41 dakika.

Bursada metro hattı var mı?

Metro. Bursa'da, sehir merkezini Bursa'nın kuzeybatısındaki mahallelere ve ayrıca üniversiteye bağlayan Bursaray adı verilen metro hattı bulunmaktadır.

Bursa'da metro kaç TL?

Yeni düzenleme ile Metro Tam biniş 2.90 TL, indirimli 2,55 TL oldu. Düzenleme ile otobüs uzun hat 3,80 TL, kısa hat ise 3 TL olarak düzenlendi. Aylık tam abonman ise yüzde 11 artışla 200 TL olarak belirlendi. Öğrenci abonman fiyatı ise 90 TL olarak sabit tutuldu.

Metro Bursa kaç TL?

Bu yeni düzenlemeye rağmen Türkiye'nin ilk 6 büyük şehri arasında en ekonomik toplu ulaşım ücreti Bursa'da uygulanıyor. Ankara ve İzmir'de 6.50, Antalya'da 6,70, Adana'da 5.50 ve İstanbul'da 5,48 TL olan metro tam bilet ücreti Bursa'da yeni düzenleme ile 5,25 TL oldu.

Bursa kent meydanına hangi metro?

Bursa'nın merkezinde, Osmangazi Metro İstasyonu'na 100 metre mesafede bulunan Bursa Kent Meydanı AVM Bursa şehir meydanı anlayışıyla kurulmuş olup içerisinde çeşitli markalardan mağazalar, marketler, teknoloji marketleri, kafeler ve sinemalar bulunmaktadır.

Bursa Nilüfer e hangi metro gider?

Bursa il merkezinden Nilüfer'e gitmek için 43/HB, 9/D, 95/A, B/24/ B42-A ve B/7 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca 2 numaralı metro da yolcuları Nilüfer'de indirmektedir.

Bağlarbaşına hangi metro gider Bursa?

Bağlarbaşı/Esentepe Metro İstasyonu, BursaRay'ın BursaRay 1 hattında yer alan ve 29 Ekim 2001'de hizmete giren metro istasyonudur. Bursa'nın Osmangazi ilçesinde Bağlarbaşı Mahallesi'nde Sanayi Caddesi üzerinde yer alan istasyonun 4 adet girişi bulunmaktadır.

Bursa Metro 3 nereye gidiyor?

3 metro hattının ilk durağı Demirtaşpaşa olup son durağı Küçük Sanayi durağıdır. 3 (Demirtaşpaşa-Abdal > Küçük Sanayi), Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma çalışıyor. Ek bilgi: 3 hattında 14 i̇stansyonlar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 21 dakika.

Bursa Metro 1 numara nereye gidiyor?

1 metro hattının ilk durağı Bursaspor / Acemler olup son durağı Arabayatağı durağıdır. 1 (Bursaspor-Acemler > Arabayatağı-Yavuz Selim), her gün çalışıyor.

Korupark AVM ye hangi metro gider?

Korupark Metro İstasyonu, BursaRay'ın BursaRay 1 hattında yer alan ve 15 Aralık 2011'de hizmete giren yer altı metro istasyonudur. Bursa'nın Nilüfer ilçesinde Balat Mahallesi'nde Sanayi Caddesi üzerinde yer alan istasyonun 2 adet girişi bulunmaktadır.

Bursa Metro kim yaptı?

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üç yıl önce raylı sistem araçları üretimine başlayan Durmazlar firması, Türkiye'yi raylı sistem araçları üreten 6 ülkeden biri haline getirirken, tramvay ve metro vagonlarının yanı sıra hızlı tren ekipmanları üretimiyle de Türkiye'nin gururu oldu.

Bursa metroya nasıl binilir?

Cebinizde para taşımadan BursaKart mobil'den NFC veya QR kodlu kullan at uzun veya kısa hat bilet alarak otobüslere veya metro'ya hızlıca binebilirsiniz. Aldığınız QR kod bileti arkadaşınıza yollayıp biniş hediye edebilirsiniz.

Bursada tramvay var mı?

Tramvay hattı, 2 Temmuz 2022 tarihinde Bursa Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Efkan Ala ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle yolculu işletmeye açılmıştır.

Bursa metro kredi kartı geçerli mi?

01.08.2023 Tarihi İtibari İle Geçerlidir. Kredi Kartı tüm BursaRay ve Otobüslerde geçerlidir.Tam Tarife Uygulanmaktadır. Burulaş otobüslerinden BURSARAY' a binişlerde Aktarma İndirimi uygulanmaktadır. Özel Halk Otobüsünden Burulaş Otobüsüne binişlerde Aktarma İndirimi uygulanmaktadır.

Bursa metro kimlere ücretsiz?

Yaşlı: 60 yaşını doldurmuş Bursa Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde ikamet eden yaşlıları, Gazi ve Eşi, Şehit Dul ve Yetimleri: 1005, 2330 ve 3713 sayılı kanunlardan yararlanan kişileri, Basın Mensupları: Basın Kimlik Kartı sahiplerine kişiselleştirilmiş Bu-Kart verilir. Posta Dağıtıcıları: T.C.

Bursa metro ücretsiz mi?

Diğer illerdeki bazı yerlerde toplu taşımanın ücretsiz olacağı açıklanmasına karşın, Bursa'da otobüs ve Bursaray hizmetlerinin normal ücret tarifesiyle devam edeceği bildirildi.

Bursa metro en son saat kaçta?

Her gün sabah 06.00 ile gece 23.59 arasında Bursalıları evlerine, işlerine ve ailelerine ulaştıran Bursaray, Kestel – Üniversite ve Kestel – Emek arasında gidiş geliş olmak üzere günde 478 sefer gerçekleştiriyor.

Bursa metro kaç TL 2023?

BURSA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM MI YAPILDI 2023? Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BURULAŞ, toplu taşımaya zam yaptığını açıkladı. Yarından itibaren geçerli olmak üzere, metro tam biniş 8.15 liradan 12 liraya yükseldi. Öğrenci binişi ise 3.75 liradan 6 liraya yükseldi.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL