Tüpraş Hisse Temettü

Tüpraş Hisse Temettü Tüpraş Hisse Temettü, TÜPRAŞ ne zaman temettü verecek?, TUPRS hisse temettü 2024 ne zaman?, TÜPRAŞ hisse ne zaman bölünecek?, TÜPRAŞ temettü almak için ne yapmalı?, TÜPRAŞ temettü yılda kaç kez alınır?

TÜPRAŞ ne zaman temettü verecek?

Kâr payı dağıtım tarihinin 5 Nisan olarak planlandığı açıklandı. Tüpraş'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu (KAP) yapılan açıklamaya göre Tüpraş, hisse başına brüt 10,38 TL, net 9,34 TL temettü ödemesi yapmayı genel kurula sunacak. Dağıtım tarihi 3 Nisan 2024, ödeme tarihi ise 5 Nisan 2024 olacak.

TUPRS hisse temettü 2024 ne zaman?

TUPRS Temettü Ödemesi Ne Zaman? Tüpraş'ın KAP'a yaptığı açıklamaya göre şirket 2024'te ortaklarına hisse başı net 9,34 TL temettü ödeyecek. Temettü dağıtım tarihi 3 Nisan 2024 olarak belirlenirken, ödemeler hesaplara 5 Nisan 2024'te geçecek.

TÜPRAŞ hisse ne zaman bölünecek?

Türkiye'nin en büyük sanayi şirketleri arasında yer alan ve Koç Holding iştirakleri arasında önde gelen kuruluşlardan biri olan TÜPRAŞ, 4 Nisan 2023 tarihinde bölündü.


TÜPRAŞ temettü almak için ne yapmalı?

Tüpraş temettü almak için tek yapmanız gereken şey bir yatırım hesabı açmak ve Tüpraş hissesi satın almak. Tüpraş'tan yapılan en son temettü açıklamasına göre 28 Eylül Perşembe akşamı borsa seans kapanışına kadar Tüpraş hissesi satın alan herkes Tüpraş temettü ödemesi alacak.

TÜPRAŞ temettü yılda kaç kez alınır?

Tüpraş (TUPRS) 2023 yılı temettü ödemesi için açıklama yaptı. Kimya sektöründe faaliyet gösteren şirket, son 5 yılda 2 kez temettü ödemesi yaparak ortalama kârının 75%'ini ortaklarıyla paylaşmıştı.

TÜPRAŞ 2024 temettü ne kadar verdi?

Tüpraş 2024 yılında temettü verecek mi? İş Yatırım, Tüpraş'ın 2024 yılında hisse başına 17.47 TL temettü ödeyeceğini öngördü. Kurum temettü veriminin ise %11.95 olacağını tahmin etti. Bu oran, İş Yatırım'ın 2024 yılı içinde temettü tahmini açıkladığı şirketler içindeki en yüksek ikinci temettü verimine işaret ediyor.

Tüpraş en son ne zaman bölündü?

Türkiye Petrol Rafinerileri veya kısaca TÜPRAŞ, 1983'te Batman, İzmir, İzmit ve Kırıkkale'deki devlete ait 4 petrol rafinerisinin birleştirilmesiyle çatı şirket olarak kurulan ve 2006'da özelleştirilerek Koç Holding'e devredilen anonim şirket.

Tüpraş kaç kez bölündü?

4. çeyrek finansal verilerine göre 2022 yılında 41,04 milyar TL kâr elde eden Tüpraş, 10 Mart 2023 tarihi itibariyle hisse başına net 40,87 TL temettü dağıtacağını bildirdi. Hissenin son fiyatına (522,70 TL – 13 Şubat 2023) göre temettü verimi ise 7,81% olarak belirlendi.

Tüpraş bölünecek mi?

Borsada en fazla işlem gören hisselerden biri olan ve bu özelliği ile adeta piyasaya yön veren hisselerden konumunda olan TUPRS fiyat hareketleri, yerli ve yabancı milyonlarca borsa yatırımcısı tarafından yakından izlenmektedir. TÜPRAŞ hisse, son 5 yılda yatırımcısına en çok kazandıran hisseler arasında yer almaktadır.

TÜPRAŞ hisse kazandırır mı?

Buna bağlı olarak hisse başına 60 kuruş temettü alırsınız. Elinizde 1000 tane hisse olduğu için toplamda 600TL temettü ödemesi almış olursunuz. Ancak burada bilmeniz gereken önemli bir nokta vardır. Hisse senedinin fiyatı, pay başına temettü kadar düşecektir.

Yüzde 600 temettü ne demek?

Hisse bölünmesi hissenin değerini etkileyen bir durumdur. Bölünen hisselerin değeri de bölündüğü oranda düşecektir. Zaten bölünmede amaçlanan da tam olarak budur. Şirketler bu bölünmeden olumsuz olarak etkilenmezler çünkü hisse bölünse bile hissenin değerinde bir artma ya da azalma olmayacaktır.

Hisse bölünmeye giderse ne olur?

Temettü, yatırımcılar için önemli bir kazanç kaynağıdır çünkü bu ödemeler, hisse senetlerinin fiyatının yanı sıra ek bir gelir kaynağıdır. Ayrıca, temettü, yatırımcıların uzun vadeli yatırımlarını teşvik edebilir ve hisse senetlerini daha çekici hale getirebilir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği