Ackiğer Kanseri

Ackiğer Kanseri Ackiğer kanseri; akciğer dokularının olumsuz etkilenmesi sonucu oluşan ve ölümcül bir kanser türüdür. Akciğer kanserinin tedavisi, erken tanı ve teşhisi ile büyük ölçüde arttırılabilir. Ancak, tedavisi halen kullanılan basit bir tedavi değildir ve pek çok hasta teşhis konulduktan sonra bu hastalıkla mücadele etmekte zorlanmaktadır.

Ackiğer Kanseri

Ackiğer Kanserinin Belirtileri

Ackiğer Kanseri, soluk alma zorluğu, vücutta herhangi bir yerde sık sık gerçekleşen ağrılara, öksürük, şiddetli halsizlik hali, kilo kaybı, nefes darlığı ve zayıflamış cilt tonunda gözlenen renk değişiklikleri gibi belirtileri olan ciddi bir sağlık durumudur.

Diyabet, sigara ve tütün, radyasyon, bazı kanserojen içeren iş kazaları ve fakirlik gibi risk faktörleri vücudumuza zarar vererek hücreleri değiştirebilir, böylece Ackiğer Kanserinin gelişmesine neden olabilir.

Günlük hayatınızda herhangi bir önemli değişiklik yaşıyorsanız, hemen bir doktora bakmanızı tavsiye ederiz çünkü bu belirtiler, Ackiğer Kanserinin tehlikeli bir sürecinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, düzenli olarak doktor kontrollerine gitmek ve kan testleri, röntgen ve ct taramaları yaptırmak da çok önemlidir.

Ackiğer Kanserinin Tedavisi

Ackiğer Kanseri, oluşan tümörlerin vererek oluşan bir kanser türüdür. Akciğer kanserinde en yaygın tedavi seçeneği sadece cerrahi müdahaledir. Cerrahi müdahale açık cerrahi, torakoskopik cerrahi veya nefrektomidir. Cerrahinin doktorun tartıştığı yüksek risk faktörleri varsa önerilebilir. Bu durumda, radyoterapi veya kemoterapi devreye girebilir. Bir türü etkili kontrol sağlamak için gemiterapi de kullanılabilir. Gemiterapi, akciğer kanseri için lokal bir tedavi türüdür. Radyoterapi, alınan güçlü ışınımlar ile kanser hücresini çoğaltmayı önleyerek, aynı zamanda ruhsal ve cinsel fonksiyonu da desteklemektedir. Kemoterapi, tüm vücudu hedef alan ilaç tedavisi için kullanılır ve tümör hücrelerini yok ederek kontrol etmek için tasarlanmıştır. Gemi ve kemoterapi, solunum desteği gibi önlemler alınarak, hastanın yaşam kalitesini arttırmak için kullanılabilir.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL