Seyrek kelimesinin zıt anlamlısı

Seyrek kelimesinin zıt anlamlısı Seyrek kelimesinin zıt anlamlısı, Seyrek kelimesinin zıt anlamı nedir?, Seyretmenin zıt anlamlısı nedir?, Seyrek kelimesinin eş anlamı nedir?, Sık seyrek eş anlamlı mı zıt anlamlı mı?

Seyrek kelimesinin zıt anlamlısı

Bu bakımdan seyrek sözcüğünün zıt anlamlı kelimeleri 'sık, gür' sözcükleridir.

Seyrek kelimesinin zıt anlamı nedir?

Bu bakımdan seyrek sözcüğünün zıt anlamlı kelimeleri 'sık, gür' sözcükleridir.

Seyretmenin zıt anlamlısı nedir?

Seyrek sözcüğü için zıt anlamlı olan sık kelimesi vardır.

Seyrek kelimesinin eş anlamı nedir?

Cümle içerisinde ''sık sık'' şeklinde ikileme olarak da kullanılan bu sözcük de seyrek kelimesiyle zıt anlamlıdır. Sık kelimesi hem çok yoğun hem de düzenli aralıklarla anlamına gelir. Örnek Cümleler: 1- Bu yaz tatilinde sık sık görüşelim.


Sık seyrek eş anlamlı mı zıt anlamlı mı?

Seyrek kelimesinin eş anlamlısı nadir kelimesidir. Çok az bulunanlar için seyrek kelimesi kullanılmaktadır.

Tutsak kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

Bu şekilde daha birçok farklı cümle ile beraber sık sözcüğü ve zıt anlamlısı seyrek kelimesini kullanabilirsiniz. Gündelik yaşamda yaygın kullanılan kelimeler olduğunu dile getirmek mümkün. Aynı zamanda tek başına da amaca uygun değerlendirebilirsiniz. Sık sözcüğüne karşılık gelen en doğru zıt anlamlı kelime seyrektir.

Neşe kelimesinin zıt anlamı nedir?

Tutsak kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlükte yer alan zıt anlamlı (karşıt anlamlı) sözcükleri; Özgür.

Zıt anlamı nedir cevap?

Arapça dilinden Türkçe'ye geçen Neşe kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlükte yer alan zıt anlamlı (karşıt) sözcükleri; Keder. Elem. Üzüntü

Zıt kelimeler nelerdir?

CEVAP ZIT ANLAMLISI NEDİR? Cevap kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlükte yer alan zıt anlamlı kelimeleri; Soru. Sual.

Sığ zıt anlamı ne demek?

Zıt anlamlı kelimeler; anlamca birbirinin karşıtı olan, birbiriyle çelişen kelimelere denir. Birbiriyle çelişen özellikler barındırırlar. Yani bir kelimenin zıt anlamlısı, o kelimenin tam olarak tersini ifade etmektedir. Her kelimenin zıt anlamı da yoktur.

Saç eş anlamı var mı?

Bu kelime ise 'derin' sözcüğüdür.

Şelale eş anlamı ne?

Saç kelimesi eş sesli bir kelimedir. İnsan vücudu üzerinde bulunan bir yapıyı ifade ettiği gibi, fiil olarak 'saçma' eylemi olarak da kullanılmaktadır. İnsan saçı olarak isim yönü ile kullanmış olduğumuz 'saç' sözcüğünün sesteş anlamı 'etrafa saçmak' anlamına gelen sözcüğü karşılamaktadır.

Cimri kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Bazı kaynaklar su miktarı ve yüksekliğe bakmadan çağlayanı şelale ile eş anlamlı kullanmaktadır. Su miktarı fazla olması durumunda şelale veya çavlan denilir.

Hızlı eş mi zıt mı?

CİMRİ EŞ ANLAMLISI

Cimri sözcüğüne ait eş anlamlı kelimeler dar, değersiz, eli sıkı, hasis, iyice, katı, kısmık, nekes, pinti, sıkı ve varyemez sözcükleridir. Bu kelimeler birbiri yerine kullanılabilir.


Az çok eş midir zıt mıdır?

Bu kapsamda hızlı ile eş anlamlı kullanılabilecek sözcükler çabuk, süratli ve çapkın olarak sıralanmaktadır. Hızlı, sürat belirtmek için kullanıldığında zıt anlama sahiptir. Sürat ifade etmek amacıyla kullanılan hızlı kelimesinin zıt anlamları ise yavaş ve aheste olarak kabul edilmektedir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği