Mersin Mezitli Arası Kaç Km

Mersin Mezitli Arası Kaç Km Mersin Mezitli Arası Kaç Km, Mersin Mezitli kaç km2?, Mezitli ilçesi hangi ile bağlı?, Mersin merkez Tarsus arası kaç km?, Mersin Erdemli arası kaç kilometredir?, Mersin'in en büyük ilçesi hangisi?

Mersin Mezitli kaç km2?

Mezitli doğa güzellikleri çok zengin olan Akdeniz kıyısında bir ilçedir. Batısında Erdemli , doğusunda Yenişehir ilçeleri bulunan sahil boyunca uzanan, gelişmiş ve modern bir ilçedir. Yüzölçümü 515,79 km2 (51.579 ha.) dir.

Mezitli ilçesi hangi ile bağlı?

Mersin'in 11 km. batısında, Mezitli'de yer alan Soli, Ovalık Kilikia Bölgesi'nin batı sınırındadır. Kentin erken tarihi konusunda bilinenler azdır.

Mersin merkez Tarsus arası kaç km?

Mersin - Tarsus arası mesafe kaç km? Mersin - Tarsus arası yaklaşık olarak 30 km'dir.

Mersin Erdemli arası kaç kilometredir?

Mersin - Erdemli arası yaklaşık olarak 39 km'dir. Kamil Koç ile Mersin - Erdemli seyahatiniz tahmini olarak en az 26 dakika saat sürer. Bu durum hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Mersin'in en büyük ilçesi hangisi?

Nüfusu en fazla olan ilçe Tarsus'tur. Merkez ilçeler: Akdeniz. Mezitli.

Mersin Mezitli Merkez ilçe mi?

22.03.2008 tarih ve 26824 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı Kanun ile “Mezitli İlçesi” adıyla Mersin İli'nin (4) Merkez ilçesinden biri olarak kurulmuş ve 01.07.2008 tarihinden itibaren faaliyete geçirilmiştir.

Mezitli nin neyi meşhur?

Önemli doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. Bu nedenle herkes tarafından en bilinen ve en güzel bulunan ilçe Silifke'dir. Mersin'in en kalabalık ilçesi olan Erdemli, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkar. Yaşamak için en çok tercih edilen yer Erdemli'dir.

Mersin en güzel ilçesi hangisi?

Mersin merkezinde denize girilebilecek tek sahil şeridine sahip olan Mezitli'de vatandaşların plajları daha rahat kullanabilmesi adına tedbirler alındı. Aileleriyle birlikte rahat denize girmek isteyen vatandaşlar için Mezitli Belediyesi tarafından Soli Pompeiopolis Parkı içerisinde Aile Plajı oluşturuldu.

Mersin Mezitli denize girilir mi?

Adana ile Mersin arası 90 km sürmektedir. Araba ile yapılan bu yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Mersin Adana arası ne kadar?

Tarsus Mersin İli'nin doğusunda yer alır. İlçenin doğusunda Adana, kuzeyinde Niğde, batısında Mersin, güneyinde de Akdeniz yer alır.

Tarsus Adanaya mı yakın Mersine mi?

Mersin - Taşucu otobüs yolculuğu ortalama 1s 45d civarındadır. Ancak bu iki şehir arasındaki 85 km mesafeyi en hızlı otobüs ile 1s 15d civarında gidebilirsiniz.

Mersin Taşucu arası kaç?

Adana ve Mersin arasında yolculuk yapmak isteyenler eğer karayolunu kullanmayı tercih ederse, bu iki ilin arasındaki km mesafesini merak eder ve araştırır. Adana ve Mersin arasındaki km mesafesi 50 km olarak bilinir. Adana ve Mersin arasında yapılan yolculuklarda genel olarak karayolu seçenei tercih edilir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği