Şirince Nereye Bağlı

Şirince Nereye Bağlı Şirince Nereye Bağlı, Şirince hangi ilde?, Şirince neyi ile meşhur?, Şirince Köyü özelliği ne?, Şirince de denize girilir mi?, Şirince Köyü neden ünlü?

Şirince Nereye Bağlı

İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı ve Selçuk'a 8 kilometre mesafede tarihi mimarisi korunmuş turistik bir köydür. Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir.

Şirince hangi ilde?

İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı ve Selçuk'a 8 kilometre mesafede tarihi mimarisi korunmuş turistik bir köydür. Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir.

Şirince neyi ile meşhur?

Şirince'nin neyi meşhur sorusunun ilk cevabı kuşkusuz ki meyve şaraplarıdır. Rum nüfusun kültürünün günümüze yansıması olan şarap yapımı, nüfus tamamen dağılsa da Şirince Köyü'nde devam etmiştir.

Şirince Köyü özelliği ne?

Şirince'de bağcılık ve zeytinciliğin yanı sıra, şeftali, incir, elma ve ceviz de yetiştirilmektedir. Şirince'de köy içinde harap durumda iki Rum kilisesi bulunmaktadır. Köyün en önemli özelliği ise hiç bir evin diğer evin manzarasını kapatmamasıdır.

Şirince de denize girilir mi?

Bölge yaz aylarında çok sıcak olduğundan tüm bu kültürel değerleri sıcaktan bunalmadan gezebilmeniz için en uygun dönem bahar ayları ve yaz bitimidir. Bu aylarda, denize girmek de mümkün... Şirince Selçuk'a 8 km uzaklıkta...

Şirince Köyü neden ünlü?

İzmir Şirince Köyü

Köy, kendilerini "Mavi Enerji Grubu" olarak adlandıran bir grubun 21 Aralık 2012'de sonlanan Maya takvimine göre kıyametin kopacağı ve bundan sadece İzmir'in Selçuk İlçesine bağlı Şirince ile Fransa'nın Bugarach Köyü'nün etkilenmeyeceği inanışı nedeniyle dünyanın ilgi odağı haline geldi.


Şirince nereye yakın?

İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı ve Selçuk'a 8 kilometre mesafede tarihi mimarisi korunmuş turistik bir köydür.

Şirinceye hangi mevsimde gidilir?

İzmir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıkta yer alan ve İzmirlilerin kahvaltı için de çok sık tercih ettiği Şirince köyünü dört mevsim ziyaret edebilirsiniz. Bahar aylarında gittiğinizde mis kokulu çiçeklerin etrafı sarışına şahitlik edebilir, güzel havasında saatlerce köy patikalarında yürüyebilirsiniz.

İzmir Şirince arası kaç kilometredir?

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince, Selçuk'a 8 km, Efes Antik Kenti'ne 12 km, Kuşadası'na 30 km, İzmir'e ise 85 km uzaklıkta.

Şirince de sahil var mı?

İzmirliler veya İzmir'e seyahat edenler bilir; Şirince Köyü'nün plajlı hali. Yapılar oldukça benzer ve iyi korunmuş durumda. Rodos Adası'nın Old Town'dan sonra spesifik 2.yeri. Denize yarı açık bir koyda girebiliyorsunuz, ücretsiz ama şezlong alırsanız 5 Euro fiyatı var.

Şirince köyü olayı nedir?

Köy, kendilerini "Mavi Enerji Grubu" olarak adlandıran bir grubun 21 Aralık 2012'de sonlanan Maya takvimine göre kıyametin kopacağı ve bundan sadece Şirince ile Fransa'nın Bugarach köyünün etkilenmeyeceği inanışı nedeniyle dünyanın ilgi odağı haline geldi.

Cinli Şirince Köyü Nerede?

Maya takvimine dayanan kıyamet inanışı nedeniyle adını dünyaya duyuran İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyü, yılda 1,5 milyon ziyaretçi sayısı ve Uzakdoğulu misafirleriyle önemli turizm merkezlerini geride bıraktı.

Şirince de kimler yaşamıştır?

Selçuk'un 8 km doğusunda yer alan 1922 yılına kadar Ortodoks Rumların yaşadığı Şirince Köyü bir mübadele köyüdür. Birkaç Türk Müslüman görevli dışında nüfusun Rumlardan oluşması o yıllarda kültür ve gelenekte bir birliktelik meydana getirmiştir.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL