Transfer kelimesinin türkçe karşılığı

Transfer kelimesinin türkçe karşılığı Transfer kelimesinin türkçe karşılığı, Transfer sözcüğünün Türkçe karşılığı nedir?, Transfer ne demek TDK?, Transfer hangi dil?, Transferim nedir?

Transfer sözcüğünün Türkçe karşılığı nedir?

transfer [transferred|transferred] {fiil}

aktarmak (kaptan kaba) {fi.} aktarmak {fi.}


Transfer ne demek TDK?

Herhangi bir kurumdan ya da bir yerden başka bir kurum ya da yere geçiş yapmak olarak anlatılabilir.

Transfer hangi dil?

Transfer kelimesinin kökeni Fransızca dilidir. Transfer kelimesinin Fransızca dilindeki karşılığı transfert şeklindedir.


Transferim nedir?

Transfer Kelimesinin Güncel Sözlük Anlamı Ne Demektir? Cevap: Oyuncu, antrenör veya başka görevlilerin takım değiştirmesi.

Demosu ne demek?

Demo nedir konusunu en basit şekilde şöyle açıklamak mümkün. Yayınlanacak olan bir projenin belirli bir kısmını içeren, bazı bölümlerinin kullanılması engellenmiş olan, tanıtım maksadı içeren versiyonudur.

SUJE mi süje mi?

Felsefenin temel kavramlarından biri olan süje, dilimize Latinceden geçmiştir. İlk kez Platon, Aristoteles ve Herakletios gibi Antik Yunan filozoflarının eserlerinde kullandığı süje kavramının Türkçe karşılığı öznedir. Süje kavramı genellikle obje ile birlikte kullanılır.

Transfer ediyoruz ne demek?

Transfer sürecinde ifadesi kargonun henüz yerine ulaşmadığı ancak yolda olduğunu ifade eder. Yani kargo transfer edilmek üzere işlemlere alınmıştı ve yola çıkmıştır.

Transfer kokeni nedir?

transfer - Nişanyan Sözlük. Fransızca transfert “aktarma, bir yerden başka yere taşıma veya taşınma” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince transfert “aktarır [3. tekil şahıs praesens]” fiilinden alıntıdır. Bu fiil Latince transferre “aktarmak” fiilinden türetilmiştir.

TDK ya göre kumru gibi ne anlama gelir?

Barış yanlısı kimse ile beraber sevgi dolu kişiler kumru olarak bilinmektedir. Bu tanım üzerinden öyle çıkar ve aynı zamanda sembolize edilir. Özellikle Türk Dil Kurumu açısından kişi ya da kişiler için değerlendirildiğini söylemek mümkün.

Transfer ne zaman?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından sene başında yayımlanan 2023-2024 transfer ve tescil takvimine göre "ara transfer dönemi" 11 Ocak'ta başlayacak. İkinci transfer ve tescil dönemi, 9 Şubat'ta ise sona erecek. 2023-2024 sezonunun "yaz transfer dönemi" 26 Haziran 2023'te başlayıp 15 Eylül 2023'te sona ermişti.

Türkçe tercüman ne demek?

Çevirmen bir metni veya sözlü iletişimi bir dilden başka bir dile çevirmeyi meslek edinen kişiye denir. Yazılı çeviri yapan kişiye mütercim, sözlü çeviri yapan kişiye de tercüman adı verilir.

Hint anlamı ne demektir?

Hint, Hindistan halkından ya da halk soyundan olan kimseler için söylenen bir kelimedir. Hint kelimesi dilimizde Hint ülkesi ya da Hindistan'a ait anlamına gelmekte ve bu anlamlarda kullanımı doğru olmaktadır.

Para transferi ne denir?

Banka hesabında bulunan bir paranın, yine aynı banka içerisindeki diğer hesaba veya başkasına ait bir hesaba gönderilmesi işlemine havale denir.

Transfer işlemi ne kadar sürer?

Embriyo transfer aşaması, tüp bebek tedavisinde en kısa sürede tamamlanan işlemdir. Yaklaşık olarak 10 dakikada tamamlanan bu işlem, anne adayında herhangi bir ağrı ya da rahatsızlığa yol açmamaktadır. Bu sebeple de işlem sırasında anestezi uygulanmaz.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği