Sonu at ile biten kelimeler

Sonu at ile biten kelimeler Sonu at ile biten kelimeler, 5 harfli kelimeler nelerdir?, I harfi ile biten kelime var mı?, Sonu izm ile biten kelimeler nedir?, Sonu loji ile biten kelimeler ne demek?

5 harfli kelimeler nelerdir?

Sizler için en sık kullanılanlarını şu şekilde derledik; abi, iki, aksi, bekçi, cami, asabi, empati, asgari, emekli, görevli, ilişki, lösemi, madeni, medeni, evli, öfkeli, yedi, telafi, tahinli, ticari, zevkli, askeri, akademi, bilgili, bisküvi, coğrafi, dönerci, dövmeci, döşemeci, felsefi, gamzeli, kahveci, kıdemli, ...

I harfi ile biten kelime var mı?

-loji son eki, İngilizcedeki -ology veya -logy den Türkçeye girmiştir. Bir çalışma alanını veya akademik bir disiplini tanımlar. Benzer şekilde -olog son eki de, bu alan üzerinde çalışan kişiyi tanımlar.

Sonu izm ile biten kelimeler nedir?

Türkçenin en uzun kelimesi, popüler kültürde, 70 harften oluşan "muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" sözcüğü olarak geçmektedir. Teknik olarak Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için sonsuz sayıda harften oluşan kelimeler oluşturmak mümkündür.


Sonu loji ile biten kelimeler ne demek?

Ses yolunda bir engele çarparak çıkan seslere ünsüz denir. Kökeni Türkçe olan kelimelerin sonunda b, c, d, g ünsüzleri bulunmaz.

Türkiye'nin en uzun kelimesi kaç harf?

E ile biten kelimeler şu şekildedir; anne, çile, çise, dede, cebe, cüce, beze, bone, belge, acele, adale, avare, bahriye, bakiye, asliye, acemice, başköşe.

4 harfli kelimeler nelerdir?

H harfi ile biten kelimeler oldukça fazladır. Ancak en yaygın kullanılan ve h harfi ile biten kelimeler şunlardır; 2 harfli; ah ve oh, 3 harfli; tüh, vah, yuh, 4 harfli; agah, izah, sulh, 5 harfli; matah, Fatih, iflah, mizah, 6 harfli; fellah, peydah, küstah, tespih, 7 harfli; padişah, teravih.

Hangi harfle biten kelime yoktur?

Öz Türkçe olan kelimeler B ile bitmez. Bunun nedeni B harfinin, G ve D gibi yumuşak ünsüz olmasıdır. Farsça ve Arapça gibi doğu dillerinden Türkçeye geçen kelimelerin arasında B ile biten birçok sözcük yer alıyor. Bu kelimeler zamanla Türkçeleştiği için son harfleri hem B hem de P şeklinde yazılır.

E ile biten ne var?

Türkçe'de b harfi ile biten kelime yoktur.

H ile biten kelime var mı?

8 harfli kelimeler arasında en bilindik olanları; astronot, antoloji, arkeolog, atmosfer, baloncuk, biyoloji, biyografi, bostancı, bozuşmak, karbonat, komplike, komposto, begonvil gibi kelimeler bulunmaktadır.

Türkçede B harfi ile biten kelime neden yok?

Sonunda Y olan ve farklı anlamlara sahip olan birçok kelime bulunmaktadır. Bu kelimeler 12 harfli veya 11 harfli gibi pek çok kategoriye ayrılabilir. Genelkurmay, kervansaray, Çerkezköy, gibi kelimeler bunlardan bazılarıdır.

B harfi ile biten Türkçe kelime var mıdır?

“-olog veya -log” bir alan üzerinde çalışan akademik kişi anlamına gelmektedir.

8 harfli kelimeler neler?

Logia, üç şeytan meyvesi türünden biridir. Bu türün karakteristik özelliği kullanıcısına bir doğal elemente veya bir doğa gücüne dönüşme gücü vermesidir. Logia şeytan meyveleri tüm şeytan meyvesi türleri içinde en güçlüsü ve nadir bulunanı olarak kabul edilir (Zoan alt türü olan Efsanevi Zoan dışında).

Türkçede y ile biten kelime var mı?

Dünyanın en uzun kelimesi Türkçe bir sözcüktür. Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine.

OLOG eki ne demek?

Türkçede En Uzun Kelime Hangisi? Türkçede birçok uzun kelime olsa da, en uzun olanı muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesinedir. Bu kelime sahip olduğu uzunluktan dolayı önemli bir rekorun sahibidir. Kelimenin toplam harf sayısı 70'tir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği