Bulgarca kelimeler

Bulgarca kelimeler Bulgarca kelimeler, Bulgaristanca merhaba nasıl denir?, Kakvo Praviş ne demek?, Bulgarca zor bir dil mi?, Bulgarca hangi dile yakın?

Bulgaristanca merhaba nasıl denir?

Здравей [zdravey] — Merhaba, selam. Здрасти [zdrasti] — Merhaba, selam. Добро утро [dobro utro] — Günaydın, iyi sabahlar.

Kakvo Praviş ne demek?

kakvo praviş: ne yapıyorsun? kakvo jılaete: ne istersiniz?

Bulgarca zor bir dil mi?

Kursa başladığınızda Bulgarcanın aslında çok zor bir dil olmadığını anladığınızda, hem öğreneceksiniz hem de başka dillere ilginiz artacak.Hint-Avrupa dil ailesinin yanı sıra Balkan sprachbund ve Güney Slav lehçesi sürekliliğinin bir parçasıdır ve Doğu Güney Slav dillerini oluşturan diğer dil olan Makedon dili ile ...


Bulgarca hangi dile yakın?

Bulgarca, Rusça yazmak için kullanılan alfabenin aynısı olan Kiril alfabesi kullanılarak yazılmıştır. Aslında, Bulgarca kaydedilen en eski Slav dilidir. Bulgarca, Sırpça ve Ukraynaca gibi diğer Slav dilleriyle pek çok ortak noktaya sahiptir ve dil becerilerinizi geliştirmenize izin verir.

Bulgarca iyi uykular ne demek?

İyi uykular, küçük kurt – Спи добре, малко вълче (Türkçe – Bulgarca)

Napravo ne demek?

napravo (si) vırha! - iyi halt ettin! zd'rasti(merhaba), kak si(nasilsin)?

Pomakca nasılsın ne demek?

Kak ste vie? - Nasılsınız? Kolku ste gudini? - Kaç yaşındasınız?

Pomakça sevgili ne demek?

11+11 hece sayılı pesnede, Pomakça “yavrum” anlamına gelen “pilentze” sözcüğü, 13+13 hece sayılı pesnede, Pomakça “sevgilim” anlamına gelen “momlele” sözcüğü her sözcük öbeğinin belirli yerlerinde tekrar ederek hece sayısını çoğaltan bir konumdadır (bkz. Şekil 4).

Zakuska Bulgarca ne demek?

bulgarcada kahvaltı anlamına gelen kelime.

Türkler en zor hangi dili öğrenir?

Türkçe de zorluk derecesi olarak bu kategoriye dahil. Bu diller 44 haftalık yani 1100 saatlik bir çalışmayı gerektiriyor. Dilbilimi “dağının” zirvesindeyse öğrenilmesi en zor dillerin yer aldığı Kategori V bulunuyor. Bu en zorlu grubun içinde Arapça, Çince – Mandarin ya da Kantonca – Korece ve Japonca yer alıyor.

Türkler en kolay hangi dili öğrenir?

Türkler en kolay hangi dili öğrenir? Türkçe ile yakın akrabalık ilişkisi içinde olan diller, Türkler için öğrenilmesi en kolay olan dillerdir. Bu diller arasında, Azerice, Boşnakça, Kırgızca, Özbekçe, Tatarca, Türkmence ve Türkmencenin farklı lehçeleri bulunmaktadır.

Dünyanın en zor dili nedir?

Çince, farklı biçimlerde kurallara sahip bir dildir. Dünya nüfusunun yaklaşık beşte biri Çince konuşmaktadır. Ancak, bu dilin öğrenilmesi oldukça zordur. Yazım şekli ve harfleri oldukça değişik olan Çince, dünyanın en zor dili olarak ünlenmeyi başarmıştır.

Bulgarca 2 ne demek?

1 ve 2 sayıları nötr, eril ve dişil olarak kullanılır. Erkek ya da kadın ve erkek grupları söz konusu olduğunda, genellikle farklı şekillerde kullanılmaktadır: двама, трима, четирима, петима, шестима, (седмина, осмина, деветима).

Bulgaristan'da Türkçe konuşulur mu?

Resmi dili tabii ki Bulgarca ama ülke genelinde Romanca ve Türkçe tanınan diller arasındadır. Bulgaristan vatandaşlarının büyük bir oranı Ortodoks Hıristiyan'dır.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği