Vestel buzdolabı arıza işaretleri

Vestel buzdolabı arıza işaretleri Vestel buzdolabı arıza işaretleri, Vestel buzdolabı ünlem işareti nasıl geçer?, Vestel buzdolabı Yaprak işareti nedir?, Vestel buzdolabı E hatası nasıl giderilir?, Vestel buzdolabı resetleme nasıl yapılır?, Buzdolabında kırmızı ünlem işareti neden yanar?

Vestel buzdolabı ünlem işareti nasıl geçer?

Buzdolabınıza fazla miktarda taze yiyecek konulduğunda ve kapağı uzun süre açık kaldığında iç ortam soğukluğu düşecektir. Ürününüz yeterli soğukluğa ulaştığında SR/Ünlem uyarısı kaybolacaktır. Sorun devam ediyorsa buraya tıklayarak yetkili servis talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Vestel buzdolabı Yaprak işareti nedir?

Vestel Buzdolabı Yaprak İşareti, cihazın enerji verimliliğini belirleyen bir faktördür. Yaprak işareti, cihazın ne kadar enerji tasarruflu olduğunu gösterir ve kullanıcılara enerji tasarrufu yapmaları için bir fırsat sunar.


Vestel buzdolabı E hatası nasıl giderilir?

Sıcaklık sensörü arızalıysa, kontrol paneli doğru sıcaklık bilgilerini alamayacak ve "E" hatası veya işareti görünecektir. Sorunu çözmek için, sıcaklık sensörünü değiştirmek gerekebilir.

Vestel buzdolabı resetleme nasıl yapılır?

Reset butonu genellikle buzdolabının içinde veya arkasında bulunur. Bu butonu bulmak için kullanım kılavuzunu kontrol edebilirsiniz. Reset butonunu bulduktan sonra, biraz basılı tutun. Bu işlem sırasında buzdolabının fişi prizde olmamalıdır.

Buzdolabında kırmızı ünlem işareti neden yanar?

Yeni yiyecek yüklediyseniz, uzun süre elektrik kesilmiş ya da kapı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti (yüksek sıcaklık uyarısı) yanmaya başlar. Joker özellikli ürününüzü dondurma konumunda kullanmak istiyorsanır: Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.

Buzdolabındaki ünlem işareti nasıl gider?

Ürününüzde "Zil veya Çan", "Alarm Off", "Çizgi tuşları" varsa bu tuşa bir saniye süreyle basıp elinizi çekmelisiniz. Ekranınız dokunmatikse, "Alarm Off" simgesi veya uyarı gelen ünlem işaretine bir saniye süreyle basarak uyarıyı kaldırabilirsiniz.

Derin dondurucu ünlem işareti nasıl geçer?

Kırmızı ışık yanıyor ise dolabın iç ortam sıcaklığı istenilen değerlerde değildir. Şu durumlarda da kırmızı ışık yanabilir; Derin dondurucu ilk defa çalıştırılıyor olabilir.

Vestel Buzdolabında neden kırmızı ışık yanıyor?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve - 18 derece arasında bulunması gerekmektedir. Kullanımdan kullanıma fark olmasının yanında artı 2 dereceye göre de ayarlama yapılabilmektedir. Yaz aylarında soğutma derecesinin arttırılması ihtiyacından dolayı +2 ve - 20 aralığında ayar yapılması önerilmektedir.

Vestel buzdolabı hangi ayarda olmalı?

Ekonomi modu seçili iken soğutucu ve dondurucu bölme sıcaklık göstergelerin- de "E" harfi görünecektir. Mod seçili iken çember içindeki "e" sem- bolü de mod ekranında görünecektir. Mod süresince ; Dondurucu bölme sıcaklık değerleri ayarlanabilir.

Vestel buzdolabı ekranında E harfi ne anlama gelir?

Çözüm. Uzun elektrik kesintisi olması, soğutucu bölüme sıcak besin konulması,sıcaklık dercesini dış ortam sıcaklığına göre uygun ayarlanmaması durumunda. Buzdolabı sıcaklık derecesini daha soğuk bir değere ayarlayın veya Süper Soğutma konumunu açınız. Bu, gerekli sıcaklığa ulaşıldığında hata kodunu silinmelidir.

Vestel buzdolabı e 10 hatası nasıl giderilir?

Bir buzdolabının gösterge ekranında SR hata kodu veya ünlem işareti belirdiği takdirde ürünün iç ortam soğukluğuyla alakalı bir problem olduğu anlaşılır. Bu sorun genelde buzdolabının kapağı uzun süre boyunca açık tutulmadığı zaman ortadan kalkar.

Vestel buzdolabı SR hatası nasıl düzeltilir?

Buzdolabınızın ekranında hatalı kodlar veya uyarılar görüyorsanız, buzdolabını resetlemeyi deneyerek bu sorunların giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, buzdolabınızın garanti süresi dışında ise ve cihazın çalışmasını iyileştirmeye yönelik basit bir çözüm arıyorsanız, resetleme işlemi denenebilir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği