Arçelik buzdolabı arıza işaretleri

Arçelik buzdolabı arıza işaretleri Arçelik buzdolabı arıza işaretleri, Arçelik buzdolabı ünlem işareti nasıl gider?, Arçelik buzdolabı neden kırmızı ışık yanıyor?, Arçelik buzdolabı kilit işareti ne anlama gelir?, Arçelik buzdolabı sensör arızası nasıl anlaşılır?, Arçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne anlama gelir?

Arçelik buzdolabı ünlem işareti nasıl gider?

Uyarıyı ekrandan kaldırma

Ekranınız dokunmatikse, "Alarm Off" simgesi veya uyarı gelen ünlem işaretine bir saniye süreyle basarak uyarıyı kaldırabilirsiniz. Ekranda bahsettiğimiz gibi bir tuş yoksa, dokunmatik değilse veya ürünün ekranı iç bölmedeyse uyarıyı kaldırmak için herhangi bir tuşa basmanız gerekmiyor.


Arçelik buzdolabı neden kırmızı ışık yanıyor?

Yeni yiyecek yüklediyseniz, uzun süre elektrik kesilmiş ya da kapı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti (yüksek sıcaklık uyarısı) yanmaya başlar. Joker özellikli ürününüzü dondurma konumunda kullanmak istiyorsanır: Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.


Arçelik buzdolabı kilit işareti ne anlama gelir?

Ekranda kilit simgesi görünüyorsa "Tuş Kilidi" modunda olduğu anlamına gelir.

Arçelik buzdolabı sensör arızası nasıl anlaşılır?

Buzdolabı sensör arızasının farklı belirtileri bulunabilir. Buzdolabının iç sıcaklığı, normalden daha yüksek olabilir. Yiyecekleriniz bozulabilir veya buzlar eriyebilir. Dondurucu bölmesi de sıcak olabilir ve yiyecekler donmamış olabilir.

Arçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne anlama gelir?

Buzdolabı normalden yüksek bir sıcaklık derecesine ulaştığı zaman ekranda kırmızı bir ünlem işareti ortaya çıkar. Ekrana gelen ünlem işaretine basılı tutarak da buzdolabı ekranından ünlem işaretinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Arçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti yanıp sönüyor ne yapmalıyım?

Buzdolabınızın sıcaklığı arttığında, uzun süre elektrik kesildiğinde ya da kapak açık kalmışsa ekranda ünlem (yüksek sıcaklık uyarısı) yanar. Öncelikle yiyeceklerin bu sebepten bozulmaması için farklı bir yerde muhafaza etmeniz gerekir.

Derin dondurucu kırmızı ışık ne zaman söner?

Ürün yeterli soğukluğa geldiğinde kırmızı tuş üzerindeki lamba sönecektir.

Buzdolabını resetleme nasıl yapılır?

Buzdolabının yanındaki diğer elektrikli aletlerin fişini çekin. Bu, resetleme sırasında oluşabilecek elektrik dalgalanmalarından korunmanıza yardımcı olur. Reset butonunu kullanım kılavuzuna bakarak bulun ve birkaç saniye basılı tutarak resetleyin. Resetleme sonrası buzdolabının fişini tekrar takın.

Arçelik buzdolabı yaz ayarı kaç olmalı?

Eğer buzdolabı kısmında sıcaklık hissediyorsanız en soğuk ayar olan 1'e doğru çevirebilirsiniz. Yaz aylarında ise +2 derece ve -20 dereceye ayarlanması doğru olacaktır.

Arçelik buzdolabı ayar düğmesi kaçta olmalı?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Buzdolabı alarm ışığı neden yanar?

Bu hata kodu, buzdolabının içindeki sıcaklık sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. "AL" genellikle "Alarm" kelimesinin kısaltmasıdır ve bu durumda sıcaklık sensöründe bir arıza olduğunu bildirir.

Buzdolabı Lock modu nedir?

”lock” fonksiyonu ile, cihazı istemeden kumanda etme (istemeden ayar değiştirme) işlemine karşı koruyabilirsiniz.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği