Eğirdir Nerede

Eğirdir Nerede Eğirdir Nerede, Eğirdir ilçesi nereye bağlı?, Eğridir Gölü nerededir?, Eğirdir in neyi meşhur?, Isparta Eğirdir Gölü yüzülür mü?, Eğirdir diğer adı nedir?

Eğirdir ilçesi nereye bağlı?

Isparta'ya 34 km uzaklıkta olan ilçenin yüzölçümü 1414 km², denizden yüksekliği 918 metredir. İklimi Akdeniz ve İç Anadolu iklimleri arasında bir geçiş alanında yer almaktadır.

Eğridir Gölü nerededir?

Eğirdir Gölü, Isparta ili sınırlarında yer alan, tektonik ve karstik etkilerle oluşmuş, bir tatlı su gölüdür.

Eğirdir in neyi meşhur?

Eğirdir'de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında ise; Barla Köyü, Dündarbey Medresesi, Eski Eğirdir Evi, Akpınar Seyir Terası, Yeşilada, Can Ada, Kovada Gölü Milli Parkı da yer almaktadır. Günübirlik gezi rotası olarak ise Pisidia Antiocheia Antik Kenti ve Davraz Kayak Merkezi tercih edilebilir.

Isparta Eğirdir Gölü yüzülür mü?

Eğirdir Halk Plajı

Toplu taşıma araçları ile gitmek için, merkezden kalkan dolmuşlar da kullanılabilir. Günübirlik deniz tatili yapmak isteyen ziyaretçilerin ve Eğirdir halkının yoğun ilgi gösterdiği Eğirdir Halk Plajı, oldukça geniş bir plajdır. Suyu sığ, sakin ve temiz olduğundan çocuklu aileler için de uygundur.


Eğirdir diğer adı nedir?

Eğirdir ve çevresinin 395'te Bizans egemenliğine girmesinden sonra, şehrin Ortaçağ'da "Akroterion" şeklinde isimlendirildiği görülmektedir. Bizans egemenliğinin son dönemlerinde, şehrin adı "Akrotiri" olarak geçmektedir.

Eğirdir Antalya arası kaç?

Antalya - Eğirdir Arası Otobüs

Antalya ile Eğirdir arasındaki mesafe 171 km km'dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir.


Eğirdir Ankara arası kaç?

Ankara - Eğirdir Arası Otobüs

Ankara ile Eğirdir arasındaki mesafe 510 km km'dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 8 saat 55 dakika kadar sürmektedir.


Eğirdir Türkiye'nin kaçıncı büyük gölü?

1. Eğirdir Gölü:Isparta ili hudutları içinde olduğu kadar Göller Bölgesinin de en önemli göllerinden birisi Eğirdir Gölüdür. Eğirdir Gölü, Sultan ve Karakuş Dağları'nın arasında ve il alanının ortasında yer almaktadır. 517 km2 yüz ölçümü ile Türkiye'nin 4. büyük gölüdür.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği