Green card başvurusu nasıl yapılır

Green card başvurusu nasıl yapılır Green card başvurusu nasıl yapılır, Green Card ilk başvuru nasıl yapılır?, Green karta nasıl başvurulur 2023?, Green Card başvuru ücreti ne kadar?, Green Card ile gidenler ne iş yapar?, Green Card için ingilizce bilmek şart mı?

Green Card ilk başvuru nasıl yapılır?

Green Card Başvurusu: ABD Dışişleri Bakanlığı, Green Card başvurularını yalnızca DV-2025 web sitesi üzerinden almaktadır. Her bir kişi başvuru formunu yalnızca bir kere doldurabilmektedir. Son başvuru tarihi 7 Kasım 2023'tür ve bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmemektedir.

Green karta nasıl başvurulur 2023?

Green Card çekilişi için başvurular, DV Lottery'e ücretsiz bir şekilde yapılır. Bu nedenle resmi bir kuruma gerek kalmadan DV Lottery resmi internet sitesinden (http://dvprogram.state.gov) Green Card başvurusu yapılabilmektedir.


Green Card başvuru ücreti ne kadar?

Green Card çekilişi için başvurusu, DV Lottery sitesi üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Green Card ile gidenler ne iş yapar?

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkını ve dilediğiniz kadar oturma izni verir. Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir.

Green Card için ingilizce bilmek şart mı?

İngilizce bilmeniz kesinlikle şart değildir. Çekilişe katılmak veya çekilişi kazanmak için mesleğinizin, yaşınızın, yüksek lisansın, üniversite mezunu olmanızın veya sertifikalarınızın hiç bir etkisi yoktur. Amerika Birleşik Devletleri her yıl dünya çapında yaklaşık 55,000 adet Yeşil Kart (Green Card) dağıtmaktadır.

Green Kart kimlere verilir?

Amerika Green Card, Amerikan Vatandaşı olan ya da Green Card sahibi belirli kişilerin aile üyelerine, Amerika'daki bir şirket ya da kuruluşun sponsorluğuna sahip bireylere, yüksek ölçekli yatırım yapan kişilere verilebilir.

Yeşil kart çıkarsa ne olur?

Green Card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip olmanızı sağlar. Dileyen Yeşil Kart sahibi 3 veya 5 yıl sonra (yeşil kartı alma statüsüne göre) T.C. vatandaşlığını kaybetmeden ABD vatandaşı olabilir.

Green karta başvurmak için neler gerekli?

GREEN CARD BAŞVURU ŞARTLARI

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor. Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.


Green Card başvuru için neler gerekli?

Green Card mülakatı, Amerika'da oturum izni almak için son aşamadır. Amerika'daki göçmenlik yetkilileri, yaptığınız yazılı başvurunuzu ve evraklarınızı inceledikten sonra, uygun görürlerse mülakat için size bir tarih verirler. Green Card mülakatının amacı, başvuruda bulunan şahsı ve uygunluğunu ölçmektir.

Green Card mülakat nedir?

Green Card Kaç Yıl Geçerlidir? Green Card geçerlilik süresi 10 yıldır. Yasalara ya da daimi ikametgahınıza aykırı bir davranışta bulunmadığınız sürece son geçerlilik tarihi yaklaştığında daimi oturum hakkınızın yenilenmesi için başvuruda bulunabilir ve Amerika'daki hayatınıza devam edebilirsiniz.

Green Card ne zamana kadar geçerli?

Green Card başvurusunda özel olarak İngilizce dil yeterliliği şartı bulunmamaktadır. Ancak yaptığınız başvurunun durumuna göre bu talep edilebilir. Örneğin işveren sponsorluğunda başvuran kişilerin başvurduğu iş için İngilizce bilmesi şartı aranıyorsa bunun kanıtlarıyla sunulması gerekmektedir.

Green Card avantajları nelerdir?

Green Card Vize Mülakatı

Sağlık raporu alındıktan sonra vize mülakatı aşamasına geçilmektedir. Vize görüşmesi öncesi ödemeniz gereken ücret kişi başı 330$'dır. Türkçe veya İngilizce olarak katılabileceğiniz bu mülakat için yanınızda bulundurmanız gereken belgeler aşağıdaki gibidir: DS-260 formunuzun onay sayfası


victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL