Misol nedir

Misol nedir Misol nedir, Misol hangi hastalığa iyi gelir?, Misol uyku yapar mı?, Misol iştah keser mi?, Misol ilacının yan etkileri nelerdir?, Misol kaç günde etki eder?

Misol nedir

MİSOL, sertralin adlı etkin maddeyi içermektedir ve Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSGİ'ler) adı verilen, ruhsal çöküntüye (depresyona) veya takıntılı davranışlara karşı etkili olan ilaçlar grubuna dahildir.

Misol hangi hastalığa iyi gelir?

MİSOL, sertralin adlı etkin maddeyi içermektedir ve Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSGİ'ler) adı verilen, ruhsal çöküntüye (depresyona) veya takıntılı davranışlara karşı etkili olan ilaçlar grubuna dahildir.

Misol uyku yapar mı?

MİSOL, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) tedavisinde endikedir. MİSOL, sosyal fobinin (sosyal anksiyete bozukluğu) tedavisinde endikedir. Tatminkar bir cevabı takiben, MİSOL tedavisine devam edilmesi, sosyal fobinin başlangıç epizodunun nüksünün engellenmesinde etkilidir.

Misol iştah keser mi?

MİSOL, uyku ilacı veya sakinleştirici değildir. Doktorunuz hastalığınızı tedavi etmek için bu ilacın uygun olduğuna karar vermiştir.


Misol ilacının yan etkileri nelerdir?

etken maddesi sertralin. diğer antidepresanlara göre yan etkilerinin az görüldüğü söylenir. iştah konusunda pek yan etkisi yok. sabah uyanmaları ve ateş basması olabiliyor.

Misol kaç günde etki eder?

Aşırı doz belirtileri; sersemlik, mide bulantısı ve kusma, hızlı kalp atışı, titreme, huzursuzluk, rehavet, baş dönmesi ve çok nadir durumlarda bilinç kaybını içerebilir. MİSOL'den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Misol 50 mg mutlu eder mi?

Somnolans (uyku hali) görülürse dozun yatmadan önce alınması önerilir. Terapötik etkinin başlaması 7 gün içinde görülebilir. Ancak, özellikle obsesif kompulsif bozukluğunda, terapötik cevabın ortaya çıkması için genellikle daha uzun süreler gerekmektedir.

Misol hangi saatlerde kullanılır?

Geçici olarak serotonin geri inhibitörleri grubuna ait antidepresan ilaç olarak piyasada satılır. Kaygı bozukluğu ve depresyon gibi depresif durumlar için kullanılmaktadır. SSRİ grubu antidepresan ilaçları arasında yer alan Misol, beyni olumlu yönde uyararak mutluluk salgılamaktadır.

Misol 100 mg kimlere verilir?

MİSOL, agorafobi ile beraber seyreden panik bozukluğu dahil olmak üzere, panik bozukluğu tedavisinde endikedir. MİSOL, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) tedavisinde endikedir. nüksünün engellenmesinde etkilidir. Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi: MİSOL, sabah veya akşam günde tek doz halinde verilmelidir.

Misol hangi renk recete?

MİSOL obsesif kompulsif bozukluğu olan 6 yaşından büyük çocukların tedavisinde kullanılır.

Misol fiyatı ne kadar?

MİSOL oval, bombeli, bir yüzü çentikli, beyaz renkli film kaplı tablettir. Her tablet etkin madde olarak 50 mg sertraline eşdeğer sertralin HCl içerir.

Hangi depresyon ilacı kilo aldırmaz?

Amisülpirid, aripiprazol ve ziprasidon'un atipikler içerisinde kilo alımı yapmamaları açısından daha avantajlı oldukları görülmektedir.

Lustral muadili nedir?

Yeni Kuşak Antidepresanlar: Prozac (deprex,zedprex,fulsac da prozac la aynı içeriğe sahiptir daha ucuzdurlar) ,Lustral(seralin,serdep) Cipram(citol,Relaxol,citara) , Cipralex, Citoless Efexor, Remeron, ixel,Desyrel , Faverin Seroxat, Paxil, gibi ilaçlardır.

Misol bırakınca ne olur?

MİSOL tedavisinin aniden kesilmesi halinde sersemlik, titreme, uyku bozukluğu, huzursuzluk, kaygı, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı, kusma ve uyuşma görülebilir. Eğer MİSOL almayı kestiğiniz sırada sizde bu yan etkilerden herhangi biri ya da başka yan etkiler gelişirse lütfen doktorunuzla konuşunuz.

Misol 100 mg günde kaç kez kullanılır?

MİSOL, sabah veya akşam günde tek doz halinde verilmelidir. Tedavinin Başlangıcı: Depresyon ve Obsesif Kompulsif Bozukluk MİSOL tedavisine günde 50 mg dozla başlanmalıdır. Panik Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Sosyal Fobi Tedaviye günde 25 mg ile başlanmalıdır.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği