Largopen 1000 mg

Largopen 1000 mg Largopen 1000 mg, Largopen 1000 mg ne işe yarar?, Largopen 1 gr günde kaç defa içilir?, Largopen kimler kullanamaz?, Largopen ilacın yan etkileri nelerdir?, Largopen ne kadar sürede etki eder?

victoryprofessionalcare.com

Largopen 1000 mg ne işe yarar?

LARGOPEN tablet 1 g amoksisilin içerir ve beyaz-beyazımsı, bir yüzü 'L' baskılı, oblong tablet görünümündedir. Her kutuda 16 tablet bulunur. bir veya iki ilaç ile birlikte, • Bakterilerin neden olduğu kalp iç zarı enfeksiyonlarında, Karın zarı iltihabı, tifo ve tifo benzeri ateşler ve diş abselerinde de kullanılabilir.

Largopen 1 gr günde kaç defa içilir?

LARGOPEN'in olağan dozu enfeksiyonun şiddeti ve tipine bağlı olarak günde üç kez 250 mg ila 500 mg veya 12 saatte 1000 mg ila 750 mg'dır. Özel kullanım durumları: Böbrek yetmezliği: Doktorunuz şiddetli böbrek yetmezliğinde günlük dozu azaltabilir.


Largopen kimler kullanamaz?

LARGOPEN'i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer, • Amoksisiline veya LARGOPEN'in içindeki yardımcı maddelerden herhangi birine veya herhangi bir penisilin türevine karşı alerjiniz olduğu söylenmişse, • Herhangi bir antibiyotiğe karşı alerjik bir reaksiyon geçirdiyseniz.


Largopen ilacın yan etkileri nelerdir?

Çok seyrek görülen yani 10.000 kişiden birinden azında görülen etkiler: • Ağızda veya genital bölgede mantar hastalıkları • Sinirlilik, kaygı, davranış değişiklikleri, aşırı hareketlilik • Nöbet geçirilmesi • Baş dönmesi • Uykusuzluk • Ağızda veya dilde yaralar, dilde siyah tüylenme • Dişlerde renklenme (özellikle ...

Largopen ne kadar sürede etki eder?

4.5 saatte erişirken, bu süre çocuk ve erişkinde 1 – 2 saattir. Oral olarak verilen 125 mg/5 mL ve 250 mg/5 mL süspansiyondan sonra ortalama serum pik değerleri 1 ve 2 saat sonra sırasıyla L200 BID-060508P5 Page 2 1.5 µg/mL ve 3.0 µg/mL ile 3.5 µg/mL ve 5.0 µg/mL olarak bulunmuştur.

Largopen ne zaman içilmeli?

LARGOPEN, aç veya tok karnına alınabilir. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. LARGOPEN kapsül, ancak hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda gebelikte dikkatli kullanılabilir. LARGOPEN kapsül östrojen içeren doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltabilir.

Largopen regli etkiler mi?

Kumarin gibi antikoagülanlar (kan pıhtılaşmasını önleyici ilaçlar): LARGOPEN alan bazı hastalarda kanama eğilimi artabilmektedir.

Antibiyotikler ne için kullanılır?

Antibiyotikler sadece bakterilerin yol açtığı hastalıkların tedavisinde kullanılır ise etkili olur. Virüslerin yol açtığı grip, soğuk algınlığı, bronşit, zatüre ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkisiz olduklarından antibiyotik kullanılmamalıdır.

1000 mg antibiyotik ikiye bölünür mü?

Uygulama şekli: Tabletler çiğnenmeden bütün olarak yutulmalıdır. Eğer gerekirse, tabletler ikiye bölünebilir ve çiğnenmeden yutulur.

Largopen geniş spektrumlu mu?

Geniş spektrumlu yarı–sentetik bir penisilindir.

Antibiyotiğin zararlarını azaltmak için ne yapmalı?

Antibiyotiğe doktor kontrolünde başlanmalı, kullanım süresi ve dozajını uzman hekim belirlemelidir. Antibiyotikler bakteriyel kaynaklı hastalıklarda kullanılmalıdır. Hekim kontrolünde kullanılan antibiyotik zamanından önce bırakılmamalıdır. Geniş etkili antibiyotikler mecbur kalınmadıkça alınmamalıdır.

Antibiyotik kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?

AUGMENTIN, aşağıdaki sistemlerde AUGMENTIN'e duyarlı organizmaların neden olduğu bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde endikedir: Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları (KBB dahil): Örn. Rekürren tonsillit, sinüzit, otitis media. Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları: Örn.

AUGMENTIN ilaç ne işe yarar?

CİPRO®, içerisinde 100 mililitrelik şişelerde bulunur. Şişe içerisindeki çözelti, renksiz, berrak çözeltidir. yaş arası çocuklarda komplike idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek enfeksiyonlarının 2. ve 3. basamak tedavisinde, kistik fibrozisin P.aeruginosa adlı bakteriye bağlı akciğer alevlenmesinde kullanılır.

Cipro nedir ve ne için kullanılır?

AUGMENTIN, geniş spektrumlu (bakteri ve mikropların birçok çeşidine karşı etkili) bir antibakteriyel ilaçtır. AUGMENTIN BID 1000 mg film tablet, blister ambalajlarda, 10 ve 14 adet, beyaz ile beyaza yakın, kapsül biçiminde, bir tarafı çentikli bir tarafı AUGMENTIN BID 1000 yazılı film kaplı tabletler halindedir.

AUGMENTIN nedir ne işe yarar?

LARGOPEN'in saklanması

LARGOPEN'i çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 25oC'nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır. Süspansiyon hazırlandıktan sonra 25oC'nin altındaki oda sıcaklığında 7 gün, buzdolabında (2oC- 8oC'de) 14 gün saklanabilir.


Largopen açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Gebelik kategorisi: B'dir.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL