Sonu r ile biten kelimeler

Sonu r ile biten kelimeler Sonu r ile biten kelimeler, 5 harfli kelimeler nelerdir?, R ile başlayan Türkçe kelime var mı?, 4 harfli kelimeler nelerdir?, H ile biten kelime var mı?

5 harfli kelimeler nelerdir?

Üç harfin yan yana getirilmesiyle oluşturulmuş “raf” ve “rey” gibi kelimelerden, “ruhsuzlaştırmak” gibi on beş harfli kelimelere kadar yaklaşık 800 kelimenin ilk harfinde r harfine rastlamak mümkündür. Türkçede, r harfi ile başlayan ve 4 harften meydana gelen kelimelerin sayısı 53'tür.

R ile başlayan Türkçe kelime var mı?

H harfi ile biten kelimeler oldukça fazladır. Ancak en yaygın kullanılan ve h harfi ile biten kelimeler şunlardır; 2 harfli; ah ve oh, 3 harfli; tüh, vah, yuh, 4 harfli; agah, izah, sulh, 5 harfli; matah, Fatih, iflah, mizah, 6 harfli; fellah, peydah, küstah, tespih, 7 harfli; padişah, teravih.

4 harfli kelimeler nelerdir?

Bunlar içerisinde özellikle 5 harfli hayvan isimlerin çok daha fazla olduğu öne çıkmaktadır. Bu konuda özellikle horoz, tavuk, köpek, zebra, yılan, tilki, hindi ve domuz gibi daha birçok değişik hayvan olduğunu ifade etmek mümkün.


H ile biten kelime var mı?

Türkçenin en uzun kelimesi, popüler kültürde, 70 harften oluşan "muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" sözcüğü olarak geçmektedir. Teknik olarak Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için sonsuz sayıda harften oluşan kelimeler oluşturmak mümkündür.

5 harfli hayvan nedir?

R Harfiyle Başlayan Ülkeler

Rusya (Başkenti Moskova) Romanya (Başkenti Bükreş) Ruanda (Başkenti Kigali)


Türkiye'nin en uzun kelimesi kaç harf?

Bunların başında Ruj ve Rimel geliyor. Aynı zamanda kaşları boyamak için kullanılan Rastık da R ile eşya isimleri listesinde yer alır.

R ile ülke var mı?

"ğ" harfiyle başlayan sözcük yoktur. Sadece hecelerde kullanılır. Örneğin "ağaç" sözcüğünde "ğ" harfiyle başlayan hece vardır. A-ğaç.

R harfi ile eşya var mı?

6 Harfli Eşyalar

Terlik, bardak, cımbız, gözlük, koltuk, sandık, parfüm, sürahi, küllük, balyoz, demlik, yorgan, yastık gibi eşyalar ise 6 harfli eşyalardan bazılarıdır.


Ğ ile başlayan ne var?

9 harf içeren sözcükler bulabilmek zaman zaman zor olsa da, ülke ve eşya isimleri akıllara gelince durum biraz daha kolaylaşmaktadır. 9 harfli nesne ve 9 harfli isimler listesinden örnek vermek gerekirse şu şekilde sıralanabilir; portmanto, duşakabin, moderatör, kalorifer, Hayrunisa, Semiramis.

6 harfli neler var?

Ünlü harfler tek başına hece oluşturur. Ünsüz harfler tek başına hece oluşturmaz.

9 harfli kelime nedir?

Sizler için en sık kullanılanlarını şu şekilde derledik; abi, iki, aksi, bekçi, cami, asabi, empati, asgari, emekli, görevli, ilişki, lösemi, madeni, medeni, evli, öfkeli, yedi, telafi, tahinli, ticari, zevkli, askeri, akademi, bilgili, bisküvi, coğrafi, dönerci, dövmeci, döşemeci, felsefi, gamzeli, kahveci, kıdemli, ...

Tek bir harf hece olur mu?

Ç harfi denilince belki de ilk akla gelen hayvan olan çakaldan, ona kıyasla daha az bilinen Çaça balığına kadar, yaklaşık 100 kadar hayvanın ismi ç ile başlamaktadır. Ç harfi ile başlayan yaklaşık 100 farklı hayvan türü olduğundan daha önce bahsetmiştik.

H ile hayvan ne var?

Türkçe üzerinden ele alındığı vakit 2 harfli hayvan isimleri at ile beraber it olarak öne çıkar. Artı bulmacalarda özellikle bu iki hayvan türü doğru şekilde kullanılabilir.

Hangi ilde H harfi var?

9 harfli olan hayvanların miktarı oldukça fazladır. Bukalemun, boa yılanı, karakulak ve kara akrep 9 harfli olan hayvanlar arasında yer alıyor.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği