Sonu ç ile biten kelimeler

Sonu ç ile biten kelimeler Sonu ç ile biten kelimeler, Ç harfi ile neler var?, C harfi ile biten bir kelime var mı?, C ile başlayan kelimeler nelerdir?, 8 harfli kelimeler neler?

Ç harfi ile neler var?

Türkçede ç harfi ile başlayan 4 harfli kelimeler sayısı 35'tir. çaba, çaça, çağa, çakı, çalı, çapa, çare, çark, çatı, çeçe, çeki, çene, çenk, çeri, çete, çığa, çıkı, çıma, çıpa, çıra, çıta, çift, çile, çine, çini, çipo, çise, çita, çiti, çivi, çizi, çoğu, çucu, çuha, çuka.

C harfi ile biten bir kelime var mı?

Türkiye'de sonu C harfi ile biten kelimeler sesi olarak iki tane sözcük bulunmaktadır. Bu sözcükler amaca uygun olarak anlamı üzerinden farklı yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle kelime açısından bulmacalar söz konusu olduğunda çok fazla ön plana çıkarlar. Bu kelimeler arasında 'Hac ve Sac' sözcükleri bulunmaktadır.

C ile başlayan kelimeler nelerdir?

cacık, cadde, cahil, camcı, camız, camia, camsı, canan, canip, canlı, casus, cayış, cayma, cazcı, cazip, cazlı, cebel, cebin, cebir, cehre, cehri, ceket, celal, celbe, celep, celil, celse, cemil, cemre, cenah, cenap, cenin, cephe, ceren, ceset, cesur, cevap, cevaz, cıvık, cıvma, cızık, cidar, ciddi, ciğer, cihan, cihat ...


8 harfli kelimeler neler?

8 harfli kelimeler arasında en bilindik olanları; astronot, antoloji, arkeolog, atmosfer, baloncuk, biyoloji, biyografi, bostancı, bozuşmak, karbonat, komplike, komposto, begonvil gibi kelimeler bulunmaktadır.

Ç ile bitki var mı?

Belki de ismini hiç duymadığınız Ç harfiyle başlayan bitkiler arasında en çok dikkatleri üzerine çeken üç tane bitki vardır. Bunlar çoban çantası, çoban çökerten ve çuha çiçeği olarak sıralanmaktadır.

Ç ile şehir var mı?

Ülkemiz üzerinde ç harfiyle başlayan üç adet şehir mevcuttur. Bu şehirler farklı bölgeler de konumlanmıştır. Çanakkale - Marmara bölgesinde yer almaktadır. Jeolojik açıdan önemli bir konumda bulunur.

C ile eşya ne vardır?

C İle Başlayan Eşya İsimleri

Cam ( kum hammaddeli kırılgan, şeffaf eşya) Ceket ( vücudun üst kısmına giyilen giyecek ) Cetvel ( uzunluk ölçüm aracı ) Cezve ( süt, kahve gibi içecekleri pişirmeye yarayan kulplu mini tencere)


C ile eşya nedir?

Ç (küçük biçimi ç), Latin alfabesini temel alan sistemlerde kullanılan bir harftir. Arnavutça, Azerice, Kurmançça, Tatarca, Türkçe, Türkmence ve Zazaca gibi dillerin alfabelerinde yer alır. Bunun dışında Fransızca, Katalanca ve Portekizce gibi dillerde C harfinin değişkesi olarak da kullanılır.

Ç harfi Türkçe mi?

C Harfiyle Başlayan Ülkeler

Dünya üzerinde c harfiyle başlayan toplam 5 ülke yer almaktadır. Bunlar: Cezayir. Cibuti.


C ile meyve ne?

Türkçenin en uzun kelimesi, popüler kültürde, 70 harften oluşan "muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" sözcüğü olarak geçmektedir. Teknik olarak Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için sonsuz sayıda harften oluşan kelimeler oluşturmak mümkündür.

C harfi ile bitki ne var?

Ses yolunda bir engele çarparak çıkan seslere ünsüz denir. Kökeni Türkçe olan kelimelerin sonunda b, c, d, g ünsüzleri bulunmaz.

C harfi ile bir ülke var mı?

Bu meyvenin ismi ise çilek olarak dile getirilmektedir. Çilek hem oldukça tatlı hem de faydalı bir meyve olduğundan dolayı çok sevilmektedir. Bunun dışında Ç harfi ile başlayan meyveler arasında çiçek elması ve çin koca yemişi olarak bilinen bazı meyve türlerinin de ulunmakta olduğu söylenebilmektedir.

8 harfli hayvan isimleri nedir?

Ülkemizde C ile başlayan bir şehir var mı diye araştırdığınızda karşınıza çıkan 81 ilin hiçbirinin bu harf ile başlamadığını göreceksiniz. Dolayısı ile odaklanmanız gereken c harfiyle şehir adı farklı ülkelere ait olacaktır.

Türkiye'nin en uzun kelimesi kaç harfli?

Ç harfi denilince belki de ilk akla gelen hayvan olan çakaldan, ona kıyasla daha az bilinen Çaça balığına kadar, yaklaşık 100 kadar hayvanın ismi ç ile başlamaktadır. Ç harfi ile başlayan yaklaşık 100 farklı hayvan türü olduğundan daha önce bahsetmiştik.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği