Acele kelimesinin eş anlamlısı

Acele kelimesinin eş anlamlısı Acele kelimesinin eş anlamlısı, Acele kelimesinin eş anlamı nedir?, Çabuk ve acele eş anlamlı mı?, Tez Acele eş anlamlı mı?, Acele ve ivedi eş anlamlı mı?

Acele kelimesinin eş anlamı nedir?

Acele kelimesinin eş anlamlısı olarak TDK'ya uygun şekilde 'ivedi' sözcüğünü kullanabilirsiniz.

Çabuk ve acele eş anlamlı mı?

Çabuk Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Aynı cümlede, anlam düşüklüğü yaratmadan çabuk kelimesi yerine farklı sözcükler konulabilmektedir. Bu sözcükler hızlı ve aceledir.

Tez Acele eş anlamlı mı?

ACELE KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Hemen (Farsçadan dilimize geçmiştir.) İvedi (Öz Türkçe bir kelimedir.) Tez (Farsçadan dilimize geçmiştir.)Acele ve ivedi eş anlamlı mı?

İvedi kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük

İvedi kelimesinin eş anlamı olan kelimeler de ivediyle aynı anlamı taşır. İvedinin eş anlamlısı olan kelimeler: Acele.


Antın eş anlamı ne?

Ant kelimesine baktığımızda eş anlamlısı olarak yemin kelimesi karşımıza çıkmaktadır. Antın eş anlamlı kelimesi yemin olsa da farklı kelimelerde bu kelime yerine kullanılmaktadır. Buna göre kasem ve ahit kelimeleri de antın eş anlamlısı olarak tercih edilebilir.

Kelimesinin eş anlamı nedir?

Arapça kökenli olan kelimenin Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre eş anlamlısı söz, sözcük ve lügattir. Bazı durumlarda yan anlam olarak da “lafız” kullanılabiliyor. Genellikle günlük hayatta konuşmalarda ve yazılarda kelimenin eş anlamlısı olarak “sözcük” kullanılıyor.

Acele kelimesinin sözlük anlamı nedir?

Hızlı yapılan, çabuk, tez, ivedi.

Çabuk hızlı eş anlamlı mı?

Hızlı sözcüğüne ait eş anlamlı kelimeler çabuk, dizi, seri ve tez sözcükleridir. Bu kelimeler birbiri yerine kullanılabilir.

Eş anlamlı kelimelere örnekler nelerdir?

kıymet-değer, cevap-yanıt, sene-yıl, medeniyet-uygarlık, imkân-olanak, acele-ivedi, zelzele-deprem, yoksul-fakir, misafir-konuk, sınav-imtihan, yöntem-metot, mesele-sorun, vasıta-araç, cihaz-aygıt, görev-vazife, düşünce-fikir.

Tesir kelimesinin eş anlamı nedir?

Tesir kelimesinin tek bir eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Bu kelime etki kelimesidir. Etkilemek, etki bırakmak gibi kelimeler de eş anlamlı niteliğinde olmaktadır.

Neden anlamına gelen kelimeler?

Neden kelimesi ise Türkçe bir kelimedir. Aynı zamanda illet, münasebet, ne, ne için, niçin, niye kelimeleri de neden kelimesinin eş anlamlı kelimeleridir.

Cevap kelimesinin eş anlamlısı ne demek?

Cevap kelimesi ile eş anlamlı olan yanıt kelimesidir. Bir cümle içinde birbirleri yerine kullanılabilir.

Acemi kelimesinin eş anlamlısı var mı?

Acemi kelimesinin eş anlamlı olan kelimeleri şunlardır: - Beceriksiz, toy, bilgisiz, çaylak, çolpa, görgüsüz, ham, tor ve utangaç kelimeleridir.

Ivedi kelimesinin eş anlamı nedir?

Hemen kelimesi hem anında hem de ivedi anlamına gelir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği