Ateşe girer yanmaz suya düşer ıslanmaz

Ateşe girer yanmaz suya düşer ıslanmaz Ateşe girer yanmaz suya düşer ıslanmaz, Ateşte yanmaz suda batmaz nedir?, Ben varmadan o varır her şeyden çok yol alır bu bilmecenin cevabı nedir?, Maddeler suda batar mı?, Insanda bir tane Türkiye'de iki tane bilmece cevabı nedir?

Ateşte yanmaz suda batmaz nedir?

(Toğrılık) Ateşte yanmaz / Su- da batmaz / Yerde çürümez (Doğruluk). Anadolu bilmecelerindeki gibi doldurma sözlere de rastlamaktayız. Tåp tåpışmåq/Tänga yapışmåq. (Köyläk) Bilmece bildirmece / Tene yapış- maca (Gömlek).

Ben varmadan o varır her şeyden çok yol alır bu bilmecenin cevabı nedir?

Ben varmadan o varır, her şeyden çok o yol alır. (Işık)

Maddeler suda batar mı?

Not: Bir maddenin suda yüzmesi ya da batması maddenin büyüklüğüne bağlı değildir. Daha çok maddenin şeklinde ya da cinsine bağlıdır. Örneğin çok büyük çeliklerden yapılmış gemiler suda yüzebilir. Ancak küçücük bir toplu iğnesi suda batabilir.

Insanda bir tane Türkiye'de iki tane bilmece cevabı nedir?

Dünyada 52 Tane, Türkiye de 2 Tane ve insanda 1 tane olan şey nedir? sorusunun cevabı 'BOĞAZ'dır. Dünyada 52 tane boğaz vardır. Türkiye'de 2 tane BOĞAZ bulunmaktadır.

Herkes yatar uyur ben Tiktak çalışırım bilmecenin cevabı nedir?

Gündüz gece çalışan ve aslında bizi terk etmeyen Ay ve Güneş yerine bu bilmecenin cevabı da saattir. Herkes yatar, uyur, O, uyanık oturur. Burada da saatin durmaksızın çalıştığını gösteren bir ima vardır. Bu ima ile onun geceler boyu biz uyurken tik tak tik tak çalışmaya devam ettiğinin sembolize edilmesidir.

Kat kat döşek bunu bilmeyen eşek bu bilmecenin cevabı nedir?

Yağlı kaşık duvara yapışık (kulak) Küçük al yastık, içine un bastık (iğde) Kıllı ağzını açtı, çıplak içine kaçtı ( yün çorap ) Kat kat döşek, bunu bilmeyen eşek ( lahana )

Tahta kaşık suda ne yapar?

Tahta kaşıkları bulaşık makinesine koymaktan kaçınmak, ürünlerin kullanım ömrünü uzatıyor. Tahta kaşıkları uzun süre suda bekletmek de ahşabın yapısını bozabiliyor. Bunun yerine, kullanımdan hemen sonra kaşıkları hafifçe sıcak su ve bulaşık deterjanıyla yıkayarak temizlemeyi tercih edebilirsiniz.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL