Amaç eş anlamlısı eodev

Amaç eş anlamlısı eodev Amaç eş anlamlısı eodev, Amaç kelimesinin eş anlamı nedir?, Amacın kelimesinin eş anlamı nedir?, Gayenin eş anlamlısı amaç mıdır?, Ihtiyaç kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Amaç kelimesinin eş anlamı nedir?

Amaç kelimesinin birden çok eş anlamlısı bulunmaktadır. Bunlarda birincisi Gaye ikincisi ise emeldir.

Amacın kelimesinin eş anlamı nedir?

Maksat, Gaye, Hedef ve Misyon kelimelerini de günlük hayatta fazlaca duymamız söz konusu olmaktadır. Bu dört kelime de amaç kelimesi ile eş değerdir.

Gayenin eş anlamlısı amaç mıdır?

Gaye kelimesinin en çok bilinen eş anlamlıları amaç ve hedef kelimeleridir. Gaye kelimesinin amaç ve hedef kelimesi dışında 10 adet daha eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Gaye kelimesinin eş anlamlıları defa, erek, istek, maksat, meram, uğur, usul, yol, yolculuk ve yöntem kelimeleridir.

Ihtiyaç kelimesinin eş anlamlısı nedir?

İhtiyaç kelimesinin eş anlamlısı olan kelime " Gereksinim " kelimesidir.

Amaç ve hedef eş anlamlı mı?

Hedef kelimesiyle aynı anlama sahip olan sözcükler eş anlamlı sözcüklerdir. Nişangah ve amaç gibi sözcükler hedef kelimesiyle aynı anlamı taşıyan sözcüklerdir.

Amaç kelimesi yerine ne kullanılır?

Kelimelerin kullanılış örneklerine bakıldığında “amaç” kelimesinin “maksat, gaye ve hedef” kelimelerinin yerine kullanılabildiği görülmektedir; fakat bu kullanılışın söz konusu kelimelerin mana inceliklerini fark edilemez hâle getirdiği muhakkaktır.

Amaç kelimesinin eş anlamlısı maksat mı?

Maksat kelimesi de eş anlamlısı bulunan kelimelerden biridir. Kişiler cümlelerinde maksat kelimesi yerine amaç, gaye, hedef, istek, meram, niyet, plan ve tasavvuru kullanabilir.

Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği