72070

72070 72070, Batman Merkez posta kodu nedir?, Batman'ın kodu kac?, Batman nerede hangi bölgede?, Batman hangi ile bağlı idi?, Batman nerenin sınırı?

Batman Merkez posta kodu nedir?

Batman Merkez posta kodu nedir?, Batman ilinin posta kodu ise 72000 olarak belirlenmiştir. Batman iline bağlı olan ilçelerin ise posta kodları farklı tanımlanmıştır. Kozluk, Gercüş, Hasakneyf, Sason ve Beşiri Batman iline bağlı olan ilçelerdir.

Batman'ın kodu kac?

Batman'ın kodu kac?, Batman ili Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almakta olup, batıda Diyarbakır ile (42) km, kuzeyde Muş ile (12) km, doğuda Bitlis ile (20), Siirt ile (45) km, güneyde Mardin ile (45) km olmak üzere toplam ( 164 ) km' lik mülkî sınıra sahiptir.

Batman nerede hangi bölgede?

Batman nerede hangi bölgede?, 16.05.1990 tarihinde, 3647 sayılı kanun ile Siirt ilinden ayrılarak Türkiye'nin 72. ili olmuştur.

Batman hangi ile bağlı idi?

Batman hangi ile bağlı idi?, Kuzeyde Muş, batıda Diyarbakır, doğuda Bitlis ve Siirt, güneyde Mardin illeri ile komşudur. Rakımı 560 m. dir. Batman'ı çevreleyen Sason (Aydınlık) dağları, Meleto Dağı, Avcı Dağı, Meydanok Dağı ve Raman Dağı çok zengin maden ve petrol yataklarına sahiptir.

Batman nerenin sınırı?

Batman nerenin sınırı?, Farklı ülkeler arasında arama gerçekleştirmek için arama yapılacak ülkenin kendine özel olan arama kodunu tuşlamak gerekir. Türkiye'nin uluslararası telefon kodu 90 şeklindedir.

Türkiye'nin kod numarası nedir?

Türkiye'nin kod numarası nedir?, 1990 yılına kadar Siirt iline bağlı olan Batman, 16 Mayıs 1990 tarih ve 3647 sayılı kanunla Beşiri, Kozluk ve Sason ilçeleri Siirt'ten, Hasankeyf ve Gercüş ilçeleri ise Mardin'den alınıp Merkez'e bağlanarak Türkiye'nin 72. ili olmuştur.

Batman hangi ilden ayrıldı?

Batman hangi ilden ayrıldı?, Bütün bu faaliyetler içinde İluh Köyünün isim değişikliği de gündeme gelmiş ve yakınından geçen Batman Çayı ile bütünleştirilerek ilk defa Orta Çağdan beri kullanılagelen Batman asıl adını 1950 yılında tekrar alarak İluh isminin kullanımı da böylece terk edilmiştir.

Batman eski ismi nedir?

Batman eski ismi nedir?, Batman'a ihtiyaç duyulduğunda, şehrin her tarafından görülecek şekilde Gotham Şehri Polisi bulutlu gökyüzünde ortasında yarasa sembolü olan ışık tutar.

Batman hangi şehri koruyor?

Batman hangi şehri koruyor?, Batman, Beşiri'ye bağlı bir köy iken, 2 Mart 1936'da 25 köyün bağlandığı bir nahiye (bucak) haline geldi.

Batman nereli?

Batman nereli?, Batman, ne mutanttır ne de süper güçleri vardır. O sadece geceleri kostümünü ve havalı arabasını alır, kötülerin peşine düşer. Yanlışlıla bir kurşun isabet etse yaralanabilir.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TL