185 70 r14 dört mevsim lastik fiyatları

185 70 r14 dört mevsim lastik fiyatları 185 70 r14 dört mevsim lastik fiyatları, 185 70 R14 hangi araçlarda kullanılır?, Funtoma lastik kimin?, 185 65 R14 ne lastiği?, 4 mevsim lastik alırken nelere dikkat edilmeli?

185 70 R14 hangi araçlarda kullanılır?

Bu lastikler ise şehir otomobilleri, mini-MPV ve kompakt sedanlar için üretilmiştir. 185/70 R14 ebatlı lastikler 88 T ve 88 H olmak üzere ikiye ayrılır. Bu lastikler ise şehir otomobilleri, mini-MPV ve kompakt sedanlar için üretilmiştir.

Funtoma lastik kimin?

Funtoma lastikleri, Türkiye'nin yerli lastik markalarından biridir. Funtoma lastikleri, AKO Grup bünyesindeki AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilmektedir. AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.


185 65 R14 ne lastiği?

185 65 R14 Yaz Lastiği Modelleri ve Özellikleri

185 65 R14 yaz lastiği modelleri ılıman hava koşullarına göre üretilerek tüketicilere sunulan ürünlerdir. Bu kapsamda 185 65 R14 86H yaz lastiği ürününde bulunan 86 sayısı lastiğin 530 kg yük kapasitesine sahip olduğunu belirtir.


4 mevsim lastik alırken nelere dikkat edilmeli?

Bir lastiğin dört mevsim lastiği olup olmadığını anlamak için lastiğin yanlarını kontrol etmelisiniz. Eğer M+S ve kar tanesi işaretleri varsa lastik dört mevsim lastiğidir. Yaz mevsiminde de ortalama bir performans göstermesi planlanarak üretilmiştir.

Bir lastiğin ömrü ne kadardır?

Araç lastiklerinizi daima üretim tarihine göre kontrol edin. Lastiklerin ömrü çoğu zaman 5-10 sene arasındadır. Tabii bu biraz da sizin lastik kullanım tarzınıza göre değişebilen bir süreçtir. Kimi sürücü agresif bir tarzı benimserken kimisi de daha sakin şekilde araç kullanıyor olabilir.

Petlas ve Starmaxx aynı mı?

Petlas Lastik A.Ş çatısı altında 2005 yılında üretilmeye başlanan Starmaxx, "Gücü Dize Getiren Performans" sloganıyla çıktığı yolda bugün dünyada 100'den fazla ülkede Türkiye'yi temsil ediyor.

Starmaxx kime ait?

Starmaxx lastikleri, Petlas lastik fabrikası tarafından üretilmektedir. Starmaxx, yerli lastik üreticisi PETLAS Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ait bir markadır. Yerli üretim lastik markaları arasında yer alan Starmaxx; farklı araç tipleri ve sürüş koşulları için uygun, çeşitli ürünlere sahiptir.

Hankook lastik hangi ülkeye ait?

Hankook Tire (Korece: 한국타이어 Hangug Taieo), Güney Kore merkezli bir otomobil lastiği üreticisidir. Şirket 1941 yılında Chosun Tire Company adıyla kurulmuş olup 1968 yılında günümüz adını almıştır. Şirketin merkezi Seul'de yer almaktadır. Hankook Tire dünyanın yedinci büyük lastik üreticisidir.

Dört mevsim lastik almak mantıklı mı?

Dört mevsim lastikleri, dayanıklılık açısından da oldukça iyi performans gösterir. Zorlu koşullar dışında her koşulda optimum yol tutuşu ve iyi fren performansı sağlarlar. Hatta daha ılıman kış koşullarında bile, dört mevsim lastikleri bileşimleri sayesinde son derece dayanıklıdır.

Lastikte R harfi ne anlama gelir?

Bu harf, lastiğin karkas yapısını belirtir. Örneğin, "R" harfi, lastiğin iç yapısının radyal olduğunu belirtir. Diğer örnekler arasında bias-ply için "B" veya diyagonal yapı için "D" yer alır. Bugün yollarda en çok kullanılan lastik türü radyal lastiklerdir.

Lastiklerdeki 86H ne demek?

"H": Bu endeks, lastiğin saatte 210 km hıza kadar dayanabileceğini belirtir. "V": Bu harf, lastiğin saatte 240 km'ye kadar olan hızlara dayanabileceğini ifade eder. "Z": Bu endeks, lastiğin saatte 240 km'den daha yüksek hızlara dayanabileceğini gösterir.

En iyi 4 mevsim lastik markası hangisi?

2019 yılında MICHELIN CrossClimate+, AUTO BILD tarafından 225/45 R17 ebadındaki 30 adet farklı dört mevsim lastik ile teste girmiş ve testin en iyi dört mevsim lastiği olarak tanımlanmıştır.

victoryprofessionalcare.com
Çelik Kapı1 Euro Kaç TLAnkara Göğüs Estetiği